Atrakcje w Indonezji – co trzeba koniecznie zobaczyć będąc na Sumatrze?

Atrakcje w Indonezji – co trzeba koniecznie zobaczyć będąc na Sumatrze?

Sumatra to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wysp w zachodniej Indonezji. Co roku przyciąga miliony turystów, którzy poszukują niezapomnianych przeżyć. Nie ma się co dziwić, bowiem to miejsce ma wiele do zaoferowania nie tylko pod względem krajobrazowym, ale także kulturowym. Zobacz, co warto zobaczyć, będąc na Sumatrze i jakich atrakcji nie możesz pominąć.

Parki Narodowe

Przyroda Sumatry jest bardzo bogata i będąc w tamtych stronach, będzie nam towarzyszyć praktycznie na każdym kroku. Jednym z obowiązkowych punktów wycieczki po Sumatrze są Parki Narodowe, w których można spotkać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz miejscowe plemiona. Na uwagę zasługuje w szczególności Park Narodowy Gunung Leuser, w którym żyją orangutany, tygrysy sumatrzańskie, słonie i nosorożce. Duża część z tych zwierząt zagrożona jest wyginięciem i ciężko jest je spotkać gdziekolwiek indziej. Trekking po dżungli, podczas którego można także zdobyć szczyt wulkanu i podziwianie tamtejszej fauny i flory to atrakcje Sumatra, które zadowolą nawet najbardziej wymagających zwiedzających.

Bukit Lawang

To małe, turystyczne miasteczko, w którym znajduje się największy rezerwat orangutanów sumatrzańskich. Znajduje się tam Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów, w którym osierocone lub odebrane z niewoli zwierzęta uczą się samodzielnego życia. Samodzielnie zdobywają jedzenie i żyją w stadzie po to, aby po jakimś czasie móc wyruszyć na wolność. Dwa razy dziennie można oglądać, jak pracownicy ośrodka dokarmiają orangutany. Co ciekawe zwiedzających od zwierząt nie oddzielają żadne klatki i kraty i można podziwiać zwierzęta bez żadnym zabezpieczeń.

Medan

To największe miasto na Sumatrze, w którym można podziwiać zabytki takie jak muzea i świątynie. Mieszka tam ponad dwa miliony mieszkańców co daje mu miano miasta wielokulturowego. Żyją tam ludzie z różnych grup etnicznych, a samo miejsce warto zobaczyć, chociażby ze względu na bogatą ofertę kulinarną.

Wulkan Gunung Kerinci

Wulkan mierzy aż 3805 metrów, a z jego szczytu można podziwiać widok na las tropikalny. Jeśli masz doświadczenie w trekkingu po górach i twoja kondycja nie jest najgorsza, to jest to punkt wycieczki, który musisz obowiązkowo zaliczyć. Wulkan znajduje się na obszarze rezerwatu i najlepiej jest tam dojechać autem, ponieważ podróż tamtejszą komunikacją miejską zajmuje zbyt wiele czasu. Wschód słońca oglądany ze szczytu jest naprawdę wyjątkowy i warto wielogodzinnej wspinaczki, która Was tam czeka. Jeśli szukasz najlepsze atrakcje Sumatra, to śmiało możemy polecić Ci właśnie ten wulkan.

Dodaj komentarz