Awaria samochodu w Niemczech – co zrobić gdy nie mam pakietu assistance

Awaria samochodu w Niemczech – co zrobić gdy nie mam pakietu assistance

Coraz więcej Polaków wybiera się na wakacje własnym autem, jest to rozwiązanie wygodne i przede wszystkim tańsze porównując je np. do lotu samolotem. W daleką podróż wybieramy się także coraz częściej za granice kraju. Najgorszym scenariuszem dla każdego kierowcy jest awaria auta za granicą. Można się przed nią zabezpieczyć, oddając auto do przeglądu zaraz przed wyjazdem, jednak co w momencie, gdy mimo wszystko samochód odmówił posłuszeństwa, nie chce odpalić, a my znajdujemy się w obcym kraju i dodatkowo nie mamy ubezpieczenia assistance? Lepszym rozwiązaniem będzie laweta Berlin i skorzystanie z pomocy naszych rodaków czy może naprawa auta w Niemczech? Podpowiadamy.

Awaria za granicą – co zrobić gdy nie mam assistance?

Choć sytuacja, gdy auto zatrzymuje się nagle setki, a nawet tysiące kilometrów od domu może wydawać się straszna i powodować bardzo duży stres to jest sposób na to, jak sobie z nią poradzić. Jeśli Twój samochód uległ usterce w innym kraju, który z nami graniczy, możesz zadzwonić po Polską pomoc drogową. Jeśli wcześniej nie ubezpieczyłeś swojego auta na taką okoliczność to niestety będziesz musiał poradzić sobie z trudną sytuacją sam a za usługi pomocy drogowej będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Jeśli jesteś właśnie w Berlinie i zastanawiasz się, jaką auto pomoc wybrać to zdecydowanie wybieraj tę z naszego kraju. Będzie ona tańsza i nie będziesz musiał obawiać się bariery językowej. Laweta z Berlina do Polski może się wydawać droga, ale to zależy, ile km chcesz przewieźć nią auto. Cena takiej usługi jest liczona od kilometra, a jeden kilometr trasy kosztuje średnio 1,5 – 2 zł. Wiele firm pomocy drogowej ma również specjalne zniżki na holowanie auta zza granicy i można zaoszczędzić parę groszy na każdym kilometrze pokonanym w obcym kraju.

Jeśli chcesz, aby pomoc drogowa była jak najtańsza, staraj się wzywać taką, która ma siedzibę najbliżej granicy. Im mniej kilometrów będzie musiała pokonać do Ciebie laweta Berlin https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ tym lepiej. Możesz poprosić o przewiezienie auta do najbliższego polskiego mechanika i pozbyć się usterki, która spowodowała awarię auta. Laweta w Berlinie mogłaby być zdecydowanie droższa niż usługi firm z naszego kraju dlatego, jeśli często jeździsz do Niemiec, to znajdź dobrą pomoc drogową z Polski lub wykup pakiet assistance, który zagwarantuje Ci pomoc ubezpieczyciela, nawet jeśli awaria zdarzyła Ci się za granicą.

Pamiętaj, aby podczas awarii auta za granicą nie godzić się na pomoc, której nie jesteś w stanie zweryfikować np. w internecie. Może Cię ona bardzo dużo kosztować i być kilka razy droższa niż w Polsce.

Dodaj komentarz