Co można zrobić na szydełku? Kilka ciekawych pomysłów

Co można zrobić na szydełku? Kilka ciekawych pomysłów

Czy wiesz, że wykonane za pomocą szydełka przedmioty są znowu modne? Takie dziergane dekoracje, a także części garderoby to prawdziwy hit! Jeśli szukasz odpowiedniego zajęcia na wolne wieczory, to koniecznie weź do ręki szydełko, włóczkę i wzory na szydełko! Z naszego artykułu dowiesz się, co możesz wyczarować z pomocą takich narzędzi. 

Co można zrobić na szydełku? Kilka ciekawych pomysłów

Już od jakiegoś czasu w sieci możemy zauważyć prawdziwy szał na własnoręcznie wykonane rzeczy. Lubimy otaczać się oryginalnymi przedmiotami, które nie wyszły z fabryki, lecz zostały wykonane przy pomocy naszych rąk. Jedną z takich popularnych technik wykorzystywanych przez wielbicieli rzeczy handmade jest szydełkowanie. Na czym ono polega? Mówiąc w skrócie, za pomocą włóczek i szydełka, czyli specjalnego narzędzia z haczykiem na końcu, tworzymy sploty, a kolorowe sznurki z czasem zaczynają przybierać określone kształty. Co możemy wykonać za pomocą szydełkowania? W poniższym artykule wskazujemy kilka najmodniejszych pomysłów.

Amigurumi

Te niezwykłe maskotki mające swoje korzenie w Japonii cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale głównie wśród kolekcjonerów. Jeśli interesujesz się kulturą kraju kwitnącej wiśni, to na Twojej półce koniecznie musi się znaleźć kilka maskotek wzorowanych na postaciach z anime. W tym celu warto zakupić wzory na szydełko, czyli książkę, w której znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku wykonać amigurumi. 

Elementy garderoby i akcesoria 

Wyjątkowo modne są obecnie wykonywane na szydełku topy, bluzki, różnego rodzaju sweterki i nie tylko. W sklepach znajdziemy też dużą ilość sukienek, torebek, plecaków, dziecięcych ubranek, a nawet strojów kąpielowych wykonanych za pomocą włóczki i szydełka. Posiadając w domu te narzędzia, możemy jednak wykonać je zupełnie sami. W internecie znajdziesz dużą ilość inspiracji, dzięki którym o wiele łatwiej będzie Ci zaprojektować własnoręcznie wykonany element garderoby, którym pochwalisz się wśród znajomych. 

Dekoracje do domu i wnętrz

Jeśli marzy Ci się wnętrze w stylu boho, to wykonane za pomocą szydełka dekoracje będą obowiązkową pozycją na Twojej liście. Stworzone z jasnej włóczki podkładki, dywaniki czy bieżniki będą idealnym dopełnieniem mieszkania utrzymanego w takiej stylistyce. Dużą popularnością cieszą się również wydziergane szydełkiem pufy, a także świąteczne dekoracje. Niektórzy wykorzystują tą technikę do robienia własnoręcznych poszewek na poduszki, a także zasłonek. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i bez wątpienia warto poświęcić trochę czasu, aby móc cieszyć się takimi własnoręcznie wykonanymi rzeczami. 

Dodaj komentarz