Co obejrzeć na Netflixie podczas kwarantanny?

Co obejrzeć na Netflixie podczas kwarantanny?

Co obejrzeć na Netflixie, kiedy pobyt w domu przedłuża się z uwagi na stan zdrowia? Oto nasza lista propozycji, wśród których znajdziesz coś dla siebie.

Co obejrzeć na Netflixie – kwarantanna

Domowa kwarantanna to pojęcie, które w 2020 r. towarzyszy nam nieustannie. Wielu z nas miało, ma lub jeszcze będzie miało okazję spędzić w domu dłuższy czas – bez możliwości wychylenia z niego nosa. A co robić… kiedy nic nie można robić? Nadrabiać zaległości książkowe, filmowe i wszelkie inne.

Zastanawiasz się, co oglądać podczas koniecznego pozostania w domu? Z pomocą przychodzi Netflix i nasza lista propozycji na filmy warte obejrzenia! Możliwości są ogromne, bo nowości filmowych i serialowych na Netflixie w tym roku pojawiło się naprawdę sporo! Nie brakuje także starych dobrych produkcji, do których warto wracać. Oto nasze propozycje.

Filmy warte obejrzenia – Netflix 2020

–        „18 prezentów” – film, który na platformie Netflix można oglądać od stycznia 2020 r. Ta włoska produkcja to bardzo wzruszający dramat. Historia młodej dziewczyny, która przez 18 lat co roku otrzymuje prezenty od swojej zmarłej matki. Kobieta, będąc w ciąży, dowiedziała się, że ma raka. Postanowiła zatem zostawić dla córki sentymentalne podarunki.

–        „Desperados” – to niecałe dwie godziny niezłego ubawu. Amerykańska komedia opowiada historię trzech kobiet, które wyjeżdżają do Meksyku, aby skasować obraźliwą wiadomość, którą jedna z nich wysłała do swojego chłopaka.

–        „Upadek Grace” – thriller opowiadający historię kobiety, która zostaje oskarżona o morderstwo dokonane na mężu. Podczas śledztwa prawniczka kobiety wpada na ciekawy trop.

–        „Rebecca” – film na podstawie książki o tym samym tytule. Młoda dziewczyna znajduje męża swoich marzeń. Kiedy wprowadza się do jego posiadłości, okazuje się, że nie jest mile widziana przez gosposię. Poprzednia pani domu, mimo że zmarła, wciąż ma swoje miejsce w ogromnym domu. Ten świetnie zrobiony melodramat warto poznać także w formie książki.

Co obejrzeć na Netflixie? Seriale warte polecenia

Zastanawiasz się, co obejrzeć na Netflixie? Przychodzimy z kilkoma propozycjami seriali, które z dużym prawdopodobieństwem zawrócą Ci w głowie:

–        „Znaki” – polski serial w dwóch sezonach z kryminalnym tłem. Policjant wraz ze swoją córką przeprowadza się do Sowich Dołów w Sudetach. Jego zadaniem będzie rozwiązanie zagadki śmierci dziewcząt – ginęły w różnym czasie, ale w podobnych okolicznościach.

–        „Gambit królowej” – miniserial o genialnej mistrzyni w grze w szachy, która wychowała się w sierocińcu i walczy z nałogami – koniecznie trzeba tutaj dodać, że kreacja postaci jest genialna. Główna bohaterka Beth Harmon jest pewną siebie młodą kobietą (wcześniej dzieckiem), która poznaje powoli wszystkie smaki życia. Ma nietypową, acz elektryzującą urodę, a do tego umysł geniusza szachowego. To trzeba zobaczyć. Dla polskiego widza ciekawostką będzie fakt, że mamy tutaj doskonałą rolę Marcina Dorocińskiego jako sowieckiego szachisty.

–        „The Crown” 4 sezon – długo wyczekiwany czwarty sezon z postaciami księżnej Diany i Margaret Thatcher jest zrobiony fenomenalnie. Współczesny widz może znać i pamiętać przedstawioną historię, dlatego tym bardziej opowieść zachwyca. Postaci nie są przedstawione jednoznacznie źle ani jednoznacznie dobrze – każda ma swoje uczucia, obowiązki i zdanie na różne tematy.

Jeśli nuda daje Ci we znaki, sięgnij po filmowo-serialowe zaległości.

Dodaj komentarz