Co warto zobaczyć w Opolu?

Co warto zobaczyć w Opolu?

Opole to miasto, które znajduje się w zachodnio-południowej Polsce i liczy sobie blisko 130 tysięcy mieszkańców. Poszukując aktualnych wiadomości Opole warto sprawdzić co ma do zaoferowania portal informacyjny faktyopole.pl. Co warto zobaczyć w Opolu i jego okolicach?

​Ogród zoologiczny

W ogrodzie zoologicznym znajdującym się w Opolu na ulicy Spacerowej 10 można zobaczyć ponad 1000 zwierząt, które reprezentują blisko 300 różnych gatunków. Są zarówno ptaki, bezkręgowce, ssaki, jak i gady oraz płazy. Zoo znajduje się na wyspie Bolko, której obszar wynosi ponad 30 hektarów. Zoo zostało założone w roku 1912, ale przez lata zmieniał swoich właścicieli. Dziś jest to wyjątkowe miejsce w którym można obejrzeć zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Wśród wielu zwierząt warto zwrócić uwagę na uszanki kalifornijskie oraz goryle nizinne.

​Amfiteatr Tysiąclecia oraz Muzeum Piosenki w Opolu

Wiele osób kojarzy Opole ze względu na sławny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, który jest organizowany już od 1963 roku. To całkiem spory obiekt, który może pomieścić nawet 3650 widzów. W roku 2010 przeprowadzono gruntowną modernizację obiektu. Aby dotrzeć do amfiteatru w Opolu należy udać się na ulicę Piastowską 14a. W tym miejscu znajduje się również Muzeum Polskiej Piosenki, które warto zobaczyć ze względu na ciekawe ekspozycje. Muzeum działa tutaj od 2007 roku i gromadzi zbiory, które dotyczą polskiej piosenki. Muzeum prowadzi działalność edukacyjną głównie dla dzieci oraz kulturalną. Wśród wydarzeń kulturalnych warto wspomnieć o możliwości osobistego spotkania ze znanymi artystami. Można wspomnieć na przykład o tym, że bywalcami muzeum były już takie sławy jak Irena Santor, Marek Niedźwiecki, Tadeusz Woźniak, Krystyna Prońko i inni.

​Wenecja Opolska

Jeśli przespacerujemy ulicą Piastowską to zauważymy, że wzdłuż niej znajduje się Kanał Młynówka. Spoglądając na to miejsce pod odpowiednim kątem można odnieść wrażenie, że przypomina w pewnym sensie sławną Wenecję. Na pewno na taki efekt wpływa specyficzny sposób podświetlenia tego miejsca, a więc szczególnie warto odwiedzić to miejsce w trakcie trwania nocy. Wenecja Opolska posiada niepowtarzalną wręcz magiczną atmosferę, niezwykły klimat tego miejsca sprawia, że jest to wyjątkowa atrakcja turystyczna, o której nie każdy wie. Gdy w 1784 pojawiły się dwa młyny – zamkowy oraz miejski powstała dla tego kanału specyficzna nazwa – Młynówka. Młyny przez wiele lat zaopatrywały miasto w mąkę. Powstały tutaj również ciekawie wyglądające spichlerze oraz kamienice.

Dodaj komentarz