Co zrobić ze śmieciami wielkogabarytowymi?

Co zrobić ze śmieciami wielkogabarytowymi?

Z uwagi na ich duże wymiary pewnych odpadów po prostu nie damy rady umieścić w zwykłych pojemnikach na śmieci. Powstaje w związku z tym spory problem, ponieważ nie możemy ich porzucić gdziekolwiek. Często w grę nie wchodzi także składowanie ich w lokalu czy na działce, zarówno ze względów czysto estetycznych, jak i braku miejsca. Wobec tego co zrobić ze śmieciami wielkogabarytowymi? Wywóz śmieci wielkogabarytowych – o czym trzeba pamiętać?

Czym są odpady wielkogabarytowe?

Zanim przejdziemy do tego, jak pozbyć się tego typu odpadów, warto dokładniej wyjaśnić, czym one są. Jak już wspomniano, nie mieszczą się one do zwykłych śmietników. Wobec tego do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy przede wszystkim:

  • meble (w tym meble ogrodowe)
  • dywany i żaluzje
  • wanny, kabiny prysznicowe.

Wynajęcie kontenera sposobem na odpady wielkogabarytowe

Łatwo poradzić sobie z odpadami wielkogabarytowymi można poprzez wynajęcie kontenera http://www.mix-gruz.pl/. Dzięki temu nasz udział w pozbyciu się zalegających nam mebli i innego rodzaju śmieci będzie ograniczał się do załadowania podstawionego pod posesję kontenera, który zostanie później od nas odebrany, a jego zawartość – zutylizowana.

Musimy jednak pamiętać, że jeżeli konieczne będzie zablokowanie kontenerem pasa ruchu (czyli przede wszystkim drogi lub chodnika), będziemy musieli uzyskać na to specjalne pozwolenie. Dobrym pomysłem jest więc uporządkowanie tej kwestii jak najszybciej.

Rozmiar kontenera – jak go dobrać?

Dobranie rozmiaru kontenera nie jest szczególnie trudne, jeśli wiemy już dokładnie, jakich przedmiotów chcemy za jego pomocą się pozbyć, a także znamy ich wymiary. Warto pamiętać, że pojemność kontenerów podawana jest w metrach sześciennych, a nie kwadratowych.

Jeśli nie jesteśmy pewni, który kontener wybrać, warto poprosić o pomoc pracownika firmy, której chcemy zlecić wywóz śmieci http://www.mix-gruz.pl/. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy powinien on być w stanie doradzić nam tak, abyśmy nie musieli później kłopotać się ani ze zbyt małym kontenerem, ani ze zbyt dużym.

Wynajmując kontener, płacimy nie za stopień jego wykorzystania, a za samą możliwość jego wykorzystania, a także za późniejszy jego transport i utylizację śmieci. Nie ma więc znaczenia, czy wypełnimy kontener w całości, czy tylko do połowy – i tak zapłacimy tyle samo, dlatego też zdecydowanie warto zadbać o dobry dobór kontenera.

Również zbyt mały kontener będzie uciążliwy, ponieważ po prostu nie zmieścimy wszystkiego i będziemy musieli znaleźć sposób na poradzenie sobie z tym, czego nie uda się w nim umieścić.

Dodaj komentarz