Cyberprzemoc

Cyberprzemoc

Technologia dzisiejszych czasów nie przestaje zaskakiwać. Bycie online to standard. Każdy chcąc być cool musi być aktywnym na portalach społecznościowych. Udostępnianie różnych chwil ze swojego życia jest czymś normalnym. Coraz częściej porozumiewamy się za pomocą komunikatorów internetowych. Każde zdjęcie i post żąda uwagi. Po przez pokazywanie swojego życia możemy zdobyć zarówno fanów jak i wrogów. Wszystko ma swoją cenę. Poruszanie się w przestrzeni internetowej musi odbywać się “z głową”. Każdy nasz ruch pozostawia ślad.

Niewątpliwie z dużą rozwagą trzeba wybierać to co udostępniamy

Bardzo dużo korzyści czerpiemy z tzw. fejmu w Internecie. Duża oglądalność i like może przynieść niezły zastrzyk gotówki. Jednak co robić gdy pojawia się hejt? Internet to przestrzeń w której możesz podać się za kogoś kim nie jesteś. Łatwiej jest krytykować gdy nas nie widać. Tu pojawia się pojęcie ” cyberprzemoc”.

Czym jest cyberprzemoc?

Cyberprzemoc to agresja, którą stosuję się w Internecie. Jest to przemoc w formie prześladowania, nękania, zastraszania oraz wyśmiewania w Internecie. Dzieje się to za pomocą różnych komunikatorów internetowych, for dyskusyjnych czy wpisów na blogi. Osoby, które dopuszczają się takich czynów to stalkerzy.

Stalkerzy po przez swoją anonimowość czują się bezkarni. Wynika to z wiedzy, że groźby pisemne nie są przestępstwem. Często cyberprzemoc prowadzi do wielu tragedii. Osoby, które są ofiarami po przez nękanie tracą zdrowie psychiczne. Nie radząc sobie z hejtem przechodzą załamania nerwowe. Może to doprowadzić nawet do prób samobójczych.

Z wielu badań wynika, że przemoc w takiej formie jest coraz większym problemem

Skąd taka tendencja? O wiele łatwiej jest szykanować mając świadomość, że znany jest tylko nasz pseudonim. Bardzo często również po przez nagrania stajemy się punktem agresji. W dzisiejszych czasach coraz więcej pojawia się tzw. beauty hejt. W zeszłym roku usunięto ponad 115 milionów zdjęć ze względu na tą cyberprzemoc. Po przez takie postępowanie bardzo wiele kobiet traci pewność siebie. Beauty hejt to wiadro pomyj dla osób aktywnych w Internecie. Prowadzi do wycofania się osób, które są hejtowane.

Bycie znanym w świecie wirtualnym niesie dużo konsekwencji. Niewątpliwie trzeba być odpornym psychicznie. Ważne aby każdy z nas znał swoją wartość. Musimy być świadomi tego, jak poruszać się w przestrzeni online. Cyberprzemoc to pojęcie na czasie. Każdy musi znać jego znaczenia. Świadomość bycia online jest niezbędne.

Dodaj komentarz