Czy można nauczyć się angielskiego do poziomu B2 w pół roku?

Czy można nauczyć się angielskiego do poziomu B2 w pół roku?

Język angielski to konieczność w dzisiejszym świecie. Jego nieznajomość może nieco uprzykrzać życie, a do tego bez niego coraz ciężej jest znaleźć dobrze płatną pracę. Warto również mieć na uwadze, że angielski nie należy do najtrudniejszych języków na świecie, a jego nauczenie się może być nawet nie lada przyjemnością. Znajomość języka podzielona jest również na kilka poziomów i każdy z nich określa, w jakim stopniu jesteśmy w stanie komunikować się. Poziom zaczyna się od A1 i są to całkowite podstawy i znajomość pojedynczych słówek. Następnie jest poziom A2 i pozwala on na używanie podstawowych zwrotów i zupełnych podstaw gramatyki. Następny w kolejce poziom B1 to już możliwość komunikowania się i mówienia w miarę pełnymi zdaniami, jednak na bardzo podstawowym poziomie. Dopiero poziom B2 można uznać za poziom dużej samodzielności językowej i możliwość swobodnego porozumiewania się na każdej płaszczyźnie.

Potwierdzeniem tej samodzielności językowej jest egzamin taki jak ten: https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/b2first.html. Takie certyfikaty to również bardzo często przepustka na wiele zagranicznych uczelni oraz pracy w zagranicznych firmach, w których wymagany jest język angielski. Jeśli interesuje cię to zagadnienie, z tekstu dowiesz się dlaczego warto znać język na poziomie B2, czym charakteryzuje się ten poziom, jak rozpocząć karierę międzynarodową i co może okazać się pomocne podczas zgłębiania lingwistycznej wiedzy.

Dlaczego warto znać angielski na poziomie B2?

Jak już zostało na wstępie wspomniane, znajomość języka na poziomie B2 jest bardzo często jedyną możliwością, aby rozpocząć studia na zagranicznej uczelni bądź podjąć naukę w zagranicznej szkole. Dodatkowo, certyfikat B2 jest bardzo ceniony przez pracodawców, szczególnie przez międzynarodowe korporacje, dające szansę dużych zarobków, rozwoju oraz kariery międzynarodowej.

Co to jest poziom B2?

Poziom znajomości języka B2 jest potwierdzeniem samodzielności porozumiewania się w języku angielskim. Wszelkie egzaminy sprawdzające tę umiejętność w zakresie słuchania, czytania, pisania oraz mówienia. Tutaj liczy się płynność języka, duża swoboda oraz szeroka znajomość słownictwa. Jeśli bez problemu prowadzisz konwersację na dowolny temat, potrafisz coś napisać oraz nie sprawia ci problemu oglądanie programów oraz filmów po angielsku, bardzo możliwe, że jesteś już na poziomie B2.

Certyfikat znajomości językowej – przepustka do kariery międzynarodowej?

Warto jednak mieć potwierdzenie tego, że posługujesz się językiem na poziomie B2. Certyfikat wydany przez upoważniony do tego organ jest bardzo często pierwszą przepustką do międzynarodowej kariery. Warto zaliczyć go jak najszybciej to możliwe, przygotowanie do niego nie zajmuje wiele czasu. W intensywnym trybie rzeczywiście można nauczyć się już w pół roku.

Jak uczyć się języka?

Jeśli zależy ci na szybkim efekcie, należy zapisać się na kurs. Dodatkowo warto oglądać zagraniczne filmy oraz czytać w języku angielskim.

Dodaj komentarz