Czy praca może być przyjemna ?

Czy praca może być przyjemna ?

Praca zawodowa wielu osobom kojarzy się z czymś nieprzyjemny, co robi się właściwie tylko z przymusu ekonomicznego. Jest tak zwłaszcza w przypadku osób w średnim wieku. Za “ich czasów” przeważnie miało się jedną pracę przez całe zawodowe życie, a zmiany ścieżki kariery zdarzały się niezwykle rzadko. Takie sytuacje doprowadzały do tego, że po kilku latach na jednym stanowisku ludzie czuli się po prostu znużeni. Trzeba było jednak na nim chcąc nie chcąc wytrwać, bo każdy kolejny dzień zbliżał takiego pracownika to upragnionej emerytury. Na szczęście dla młodego pokolenia – czasy się zmieniły. Teraz pracę można zmieniać bardzo często, co daje możliwość poszukiwania takiego zajęcia, które da nam nie tylko pieniądze, ale także radość z tego, co robimy.

Wymarzona praca – czyli jaka ?

Mówi się, że gdy robi się to, co się lubi – właściwie się nie pracuje. To niestety jednak tylko myślenie życzeniowe, bo każda praca jest ciężka. Nawet jeżeli jesteśmy pasjonatami mody i prowadzimy sklep z ubraniami – musimy się przy nim nieźle naharować. Zamówienia spływające od klientów, liczne reklamacje i ciągła potrzeba trzymania ręki na pulsie może skutecznie zniechęcić nawet największych pasjonatów. Taka praca jest jednak wciąż o wiele lepsza, niż gdybyśmy mieli robić coś, czego nienawidzimy. Pracujemy w końcu na siebie i mamy realny wpływ na to, jakie będzie nasze wynagrodzenie. Dodatkowo nie jesteśmy zależni od humorów szefa, bo sami nim dla siebie jesteśmy. Istnieją oczywiście też prace marzeń. Można przytoczyć tu zawód blogera, czy youtubera. Tacy ludzie przeważnie zarabiają na swoich pasjach, jakimi są na przykład podróże. Zwiedzając świat zarabiają pieniądze z reklam i artykułów sponsorowanych. Niestety by tak robić, trzeba mieć w życiu spore szczęście, talent oraz samodyscyplinę, dlatego takich osób jest bardzo niewiele.

Pracuj przez internet i rób to co lubisz!

Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, czyli znienawidzoną pracą, a zajęciem marzeń jest jednak jeszcze sporo miejsca do wypełnienia. Pracując przez internet może i od razu nie będziemy milionerami, ale przynajmniej będziemy robić to, co lubimy, zarabiając przy tym pieniądze. Internet daje nam dziś nieograniczone możliwości, więc każdy, kto posiada talent choć w jednej dziedzinie może znaleźć swoje miejsce. To, ile zarobimy pracując przez internet zależy w dużej mierze od tego, ile godzin poświecimy na pracę. Wiedza też jest ważna, bo jedni wykonują niektóre zajęcia za śmiesznie niskie stawki, a inni dostają za te same zadania kilka razy więcej. Trzeba więc działać umiejętnie i szukać jak najlepszych zleceń.

Dodaj komentarz