Czy warto wybrać sofę modułową do salonu?

Czy warto wybrać sofę modułową do salonu?

Centrum każdego salonu jest sofa. Co prawda musi komponować się z resztą mebli, a nie funkcjonować w odosobnieniu. Jednak łatwiej jest dopasować dodatki do sofy, niż na odwrót. Jaka musi być sofa? Przede wszystkim wygodna, stylowa i funkcjonalna. Znalezienie mebla, który połączy te trzy funkcje może być nie lada wyzwaniem. Dlatego popularnym rozwiązaniem stają się sofy modułowe. Zobacz dlaczego warto wybrać sofę modułową do salonu. 

Wielofunkcyjność przede wszystkim 

Kanapa rozkładana, z funkcją spania, z podnóżkiem, narożnik lub w wersji tradycyjnej – te wszystkie sofy nie są nam obce. Jednak czy widziałeś kanapę, która wszystkie powyższe formy złączyła by w jedną? Tak właśnie działa sofa modułowa. Jak sama nazwa wskazuje mebel podzielony jest na moduły, co oznacza, że składa się z kilku części. Co ciekawe to Ty decydujesz z ilu, jak je ustawisz, czy wykorzystasz. Na tym polega funkcjonalność sofy modułowej.

Możesz ustawić ją jak tradycyjną kanapę – na środku salonu. Przychodzą goście i chcesz żebyście wszyscy dobrze się widzieli? Nie ma problemu. Wtedy przestawiasz moduły i z długiej sofy tworzysz kilka niezależnych siedzisk. Możesz ustawić je w kręgu lub naprzeciwko siebie. Z sofy modułowej możesz zrobić także narożnik, szczególnie jeśli masz mały salon i chcesz zaoszczędzić miejsce. Moduły nie muszą się na co dzień nawet znajdować w jednym pomieszczeniu. Mogą funkcjonować jako osobne fotele-siedziska, a w razie potrzeby układasz z nich sofę, np. dla gości. Tak samo części możesz ustawić, tak żeby można było na nich spać. Wygodną opcją jest wykorzystanie jednego modułu jako podnóżka. Nogi trzymane w górze szybciej odpoczywają. W takiej pozycji zmniejszamy też ryzyko powstawania żylaków i odciążamy dolne kończyny. 

Pasuje do każdego wnętrza

Małe, duże, wąskie czy szerokie – niezależnie od wielkości, czy rozkładu pomieszczenia sofa modułowa Nodedeco będzie pasować do każdego wnętrza. Dlaczego? Ponieważ sofę modułową dobierasz do własnych potrzeb. Możesz złożyć mebel z dwóch lub trzech modułów, a jeśli kiedyś przeprowadzisz się do większego mieszkania, to nie będzie potrzeby kupowania nowej i większej kanapy. Wystarczy, że obecną sofę uzupełnisz o dodatkowe moduły. 

Sofy modułowe mogą być też niezwykle oryginalne. Każdy fragment może mieć inne obicie. W ten sposób stworzysz spersonalizowany i niepowtarzalny wygląd salonu. To ciekawa propozycja do mieszkań w stylu boho. Oczywiście jest też opcja skomponowania eleganckiej sofy – dobierz welurowe pokrycie i połącz sofę ze stylowymi dodatkami. 

Dodaj komentarz