Dezynsekcja przeciw pluskwom oraz innych biegającym insektom

Dezynsekcja przeciw pluskwom oraz innych biegającym insektom

Pełzające po domu karaluchy, pluskwy lub inne, ohydne insekty to prawdziwy koszmar, który ziścić może się praktycznie w każdym domu. Pomimo regularnego dbania o nieruchomość i dokładnego jej sprzątania w zakamarkach mebli, ścian lub podłóg mogą zalęgnąć się owady, które powoli niszczą całe wnętrze. Można się ich pozbyć dostępnymi w sprzedaży doraźnymi środkami lub z pomocą specjalistów z D3Hemmerling.com. Z uwagi na skuteczność lepiej jest jednak zainwestować w sprawdzone sposoby, które oferuje wyłącznie profesjonalista.

Dlaczego lepiej pozbyć się insektów z pomocą specjalisty?

Próby samodzielnego pozbycia się insektów zamieszkujących Twój dom nie zawsze kończą się wygraną. Dostępne w sprzedaży środki niekiedy mogą okazać się niewystarczające, albo nieskuteczne. Sprawę może dodatkowo komplikować kilka innych czynników, związanych np. z niezidentyfikowanym gatunkiem insektów lub z brakiem informacji o ich dokładnej lokalizacji bytowania. Nieproszeni goście mogą ukrywać się w różnych zakamarkach, których nigdy nie przyszłoby Ci do głowy sprawdzić. Mogą czaić się nawet w pościeli, pod łóżkiem, na rzadko noszonych ubraniach w szafie… Nie znając dokładnie swojego wroga, nie będziesz w stanie skutecznie go pokonać.

Nie warto zatem eksperymentować – lepiej od razu skierować sprawę do doświadczonego specjalisty. Dużo łatwiej będzie mu zlokalizować miejsce zagnieżdżenia się insektów, a przy tym bez problemu rozpozna ich gatunek. Dzięki temu dobierze odpowiedni środek i bezpiecznie rozpyli lub naniesie go na „skażone” miejsca. Cała procedura dezynsekcji zostanie przy tym wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja może zostać wykonana na różne sposoby. Najpopularniejsze jest jednak stosowanie dwóch metod: fizycznej lub chemicznej. Z uwagi na silne działanie środków owadobójczych to właśnie metoda chemiczna jest uznawana za skuteczniejszą. Wykorzystuje ona preparaty w postaci mgły, proszku lub żelu, przeznaczonego do konkretnego gatunku insekta. Metoda fizyczna jest także dobrym rozwiązaniem – wykorzystuje wymrażacz lub pod odpowiednim ciśnieniem parę wodną, której temperatura wynosi około 100 – 105 stopni Celsjusza.

Warto przy tym mieć świadomość, że pojedyncze zastosowanie którejś z metod nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Z reguły hamuje ona namnażanie się insektów, a dopiero każda kolejna wizyta specjalisty wytępia szkodniki. Czasem trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza wtedy, gdy zbyt długo zwlekaliśmy z poproszeniem o pomoc doświadczoną osobę. Jeśli zatem zauważasz, że problem Ciebie dotyczy – nie czekaj i wezwij pomoc!

Dodaj komentarz