Pełzające po domu karaluchy, pluskwy lub inne, ohydne insekty to prawdziwy koszmar, który ziścić może się praktycznie w każdym domu. Pomimo regularnego dbania o nieruchomość i dokładnego jej sprzątania w zakamarkach mebli, ścian lub podłóg mogą zalęgnąć się owady, które powoli niszczą całe wnętrze. Można się ich pozbyć dostępnymi w sprzedaży doraźnymi środkami lub z pomocą specjalistów z D3Hemmerling.com. Z uwagi na skuteczność lepiej jest jednak zainwestować w sprawdzone sposoby, które oferuje wyłącznie profesjonalista.
Dlaczego lepiej pozbyć się insektów z pomocą specjalisty?
Próby samodzielnego pozbycia się insektów zamieszkujących Twój dom nie zawsze kończą się wygraną. Dostępne w sprzedaży środki niekiedy mogą okazać się niewystarczające, albo nieskuteczne. Sprawę może dodatkowo komplikować kilka innych czynników, związanych np. z niezidentyfikowanym gatunkiem insektów lub z brakiem informacji o ich dokładnej lokalizacji bytowania. Nieproszeni goście mogą ukrywać się w różnych zakamarkach, których nigdy nie przyszłoby Ci do głowy sprawdzić. Mogą czaić się nawet w pościeli, pod łóżkiem, na rzadko noszonych ubraniach w szafie… Nie znając dokładnie swojego wroga, nie będziesz w stanie skutecznie go pokonać.
Nie warto zatem eksperymentować – lepiej od razu skierować sprawę do doświadczonego specjalisty. Dużo łatwiej będzie mu zlokalizować miejsce zagnieżdżenia się insektów, a przy tym bez problemu rozpozna ich gatunek. Dzięki temu dobierze odpowiedni środek i bezpiecznie rozpyli lub naniesie go na „skażone” miejsca. Cała procedura dezynsekcji zostanie przy tym wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa.
Na czym polega dezynsekcja?
Dezynsekcja może zostać wykonana na różne sposoby. Najpopularniejsze jest jednak stosowanie dwóch metod: fizycznej lub chemicznej. Z uwagi na silne działanie środków owadobójczych to właśnie metoda chemiczna jest uznawana za skuteczniejszą. Wykorzystuje ona preparaty w postaci mgły, proszku lub żelu, przeznaczonego do konkretnego gatunku insekta. Metoda fizyczna jest także dobrym rozwiązaniem – wykorzystuje wymrażacz lub pod odpowiednim ciśnieniem parę wodną, której temperatura wynosi około 100 – 105 stopni Celsjusza.
Warto przy tym mieć świadomość, że pojedyncze zastosowanie którejś z metod nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Z reguły hamuje ona namnażanie się insektów, a dopiero każda kolejna wizyta specjalisty wytępia szkodniki. Czasem trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza wtedy, gdy zbyt długo zwlekaliśmy z poproszeniem o pomoc doświadczoną osobę. Jeśli zatem zauważasz, że problem Ciebie dotyczy – nie czekaj i wezwij pomoc!