Długopis, pióro wieczny czy piórko kulkowe? Czym warto pisać?

Długopis, pióro wieczny czy piórko kulkowe? Czym warto pisać?

Pismo odręczne to podstawowa umiejętność każdego z nas. W dobie komputerów powinniśmy szczególnie pielęgnować ten kunszt. Pisanie wpływa na rozwój człowieka, kształtuje jego myśli i uczucia. Na rynku istnieje wiele przyborów piśmienniczych. Zastanawiasz się nad wyborem tego najlepszego? W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę. 

Długopisy

To zdecydowanie najbardziej popularne narzędzie. Jest łatwe w użytku i można nim pisać na każdym rodzaju papieru. Dozuje mniejszą ilość tuszu niż pióro, dzięki temu jest bardziej wydajne. Nie wymaga mocnego nacisku oraz szybko zasycha na papierze. Jest raczej przeznaczony dla osób wprawionych w pisaniu, ponieważ u dzieci zaczynających przygodę z pisaniem, może pogarszać charakter pisma. 

Na rynku istnieje ogromna ilość kolorów długopisów o przeróżnych kształtach i wielkościach. Jeśli cenisz sobie szybkie i proste rozwiązania, długopis to dobry wybór dla Ciebie. Jeżeli podpisujesz ważny dokument, zaproszenie lub list, wybierz jednak pióro.

Pióro wieczne

To zdecydowanie klasyk. Pisanie piórem wiecznym dostarcza dużo przyjemności i wymaga skupienia. Dłoń powinna być odpowiednio ułożona. Tusz nieco wolniej zasycha i trzeba pamiętać o tym przy pisaniu, by nie pobrudzić siebie i papieru. Należy pamiętać o zamykaniu pióra oraz o jego regularnym nabijaniu. Dzięki temu tusz nie wyschnie, a pióro posłuży nam na dłużej. Są obowiązkowym elementem każdego dziecięcego piórnika i idealnym początkiem nauki odręcznego pisma. Jest najlepszym instrumentem piśmienniczym do kaligrafii. Staranne pisanie uczy cierpliwości i sumienności. 

Jego wygląd jest zdecydowanie bardziej elegancki od długopisu. Stalówka zazwyczaj jest lśniąca w kolorze złota lub srebra. Jeśli lubisz klasyczny i elegancki wygląd, pióro wieczne będzie idealne dla Ciebie. 

Pióro kulkowe

Jest połączeniem pióra wiecznego z długopisem. Wkłady podobne są do tych w długopisie, jednak są wypełnione atramentem. Zamiast stalówki pojawia się kulka, po której spływa atrament. Ma znacznie większą pojemność od typowego pióra wiecznego. Pisanie jest niezwykle lekkie i mniej podatne na rozmazywanie. Można zapomnieć o plamach i kleksach. 

Idealny dla osób leworęcznych. Jeżeli cenisz praktyczne rozwiązania i łatwość użytkowania, rozważ pióro kulkowe.

Jeśli wahasz się między wyborem pióra wiecznego czy kulkowego, zastanów się, do jakich celów będzie Ci potrzebny. Może zajmujesz wysokie stanowisko i chcesz dodać sobie prestiżu? W tej sytuacji wybierz pióro wieczne. Jeżeli chcesz robić szybkie notatki, lepiej sprawdzi się pióro kulkowe. Długopisy, pióra wieczne oraz kulkowe znajdziesz na salonparker.pl.

Dodaj komentarz