Drukarnia online, czy drukarnia stacjonarna- co lepiej wybrać?

Drukarnia online, czy drukarnia stacjonarna- co lepiej wybrać?

Znaczenie druku od momentu jego powstania, czyli od przeszło pięciuset lat jest dla nas wszystkich bardzo duże. Każdego dnia posługujemy się materiałami, które zostały wydrukowane. Dziś, poza drukowaniem książek i gazet, drukarnie zajmują się wytwarzaniem gadżetów reklamowych najwyższej jakości. Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę ze znaczenia wizytówek i ulotek dla jego biznesu, dlatego duży popyt na usługi drukarskie nie powinien dziwić. Zaskoczeniem jest jednak to, że wiele osób wciąż nie korzysta z najpraktyczniejszego rozwiązania, jakim jest drukarnia online

Główne zalety i wady lokalnej drukarni

Zastanawiając się nad wyborem firmy, która zajmie się produkcją twoich gadżetów reklamowych, z całą pewnością zastanawiasz się nad nawiązaniem kontaktu z lokalną drukarnią, która reklamuje się w twoim mieście. Nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ decydując się na współpracę z lokalnym dostawcą, masz możliwość spotkania się z nim twarzą w twarz, dokładne omówienie projektu, a często nawet spojrzenie i dotknięcie wykonanych przez firmę wcześniej materiałów. Z drugiej jednak strony, korzystanie z usług stacjonarnej drukarni ma również swoje wady. Największą z nich jest cena. Lokalne drukarnie, operują zazwyczaj na terenie jednego miasta, a czasem jeszcze jego okolic, co oznacza, że również dużo mniej drukują. W takiej sytuacji, aby firma przynosiła zyski, konieczne jest podniesienie cen. Kolejnym minusem jest to, że wiele mniejszych drukarni nie ma dostępu do najnowszego sprzętu, co wiąże się z tym, że jakość stworzonych gadżetów będzie gorsza.

Główne zalety i wady drukarni online

Zdecydowanie lepszą alternatywą dla lokalnej drukarni może być drukarnia online, w której wszystkie zamówienia i detale przekazywane są za pośrednictwem internetu. Zdecydowanie największą zaletą, jaką oferuje drukarnia online, są ceny wytworzenia materiałów reklamowych dla firmy. Drukarnie online często prowadzą działalność na obszarze całego kraju lub nawet za granicą, co oznacza, że maszyny stale pracują na najwyższych obrotach, oraz zawsze są najwyższej jakości. Przy dużej ilości zamówień, drukarnia online może sobie pozwolić na wynegocjowanie ze swoimi dostawcami korzystniejszych umów i zakup materiałów z górnej półki. Dodatkowo dostawa towarów od drukarni online niemal zawsze jest o wiele szybsza, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę czas przesyłki. Argumentem przemawiającym za drukarnią online jest również to, że projekt możemy wykonać za pomocą internetowych kreatorów, lub skontaktować się bezpośrednio z drukarnią, gdzie zostaną udzielone nam praktyczne wskazówki.

Dodaj komentarz