Hydrolizat keratyny na gładkie i lśniące włosy

Hydrolizat keratyny na gładkie i lśniące włosy

Kreatyna nie jest wyłącznie suplementem doustnym, przeznaczonym do rozbudowywania masy mięśniowej i kształtowania sylwetki, mimo iż znana jest głównie z tego zastosowania. Miłośniczki naturalnej pielęgnacji potrafią jednak wykorzystywać ją w innych celach. Przeważnie używają jej na włosach i w ten oto prosty sposób osiągają efekty, jakich często nie dają najbardziej luksusowe produkty do włosów. Keratyna w większości przypadków działa na pasma znakomicie. Z jej pomocą stają się one gładsze i bardziej lśniące – po prostu zaczynają przypominać nieskazitelną taflę.

Hydrolizat keratyny to prawdziwe błogosławieństwo dla włosów. Jego odkrycie na dobre zmieniło naturalną pielęgnację. Włosy zazwyczaj przepadają za tym produktem. W większości przypadków reagują na niego bardzo dobrze i to niezależnie od tego, jak często się go używa i w jakich proporcjach się go aplikuje. A czym właściwie jest ta substancja o jakże nietypowej nazwie? Otóż hydrolizat kreatyny to taka specjalna substancja, którą otrzymuje się wskutek hydrolizy wełny owczej. Uzyskuje się w ten sposób płynną ciesz o rewelacyjnym składzie, w którym występują głównie aminokwasy, czyli związki tworzące białka. Dbają one o stan i wygląd zarówno skóry, jak i włosów i paznokci. Hydrolizat kreatyny może być więc stosowany jako produkt pielęgnujący pasma, który na pewno zagwarantuje im nawilżenie i wygładzenie, a przy okazji pomoże je odbudować tam, gdzie zostały wcześniej zniszczone lub uszkodzone. Hydrolizat staje się też taką barierą ochronną dla włosów. Warto go zastosować przed zaplanowanym farbowaniem, aby koloryzacja nie okazała się aż tak drastyczna w skutkach.

Niemalże wszystkie tego rodzaju naturalne produkty do włosów mogą być stosowane na przynajmniej kilka sposobów. Z hydrolizatem kreatyny nie jest inaczej. Jeżeli ktoś boi się od razu zetknąć go samego z włosami, może dodać kilka jego kropel do ulubionej odżywki i w takiej postaci wsmarować go w pasma. Hydrolizat nie będzie mieć wtedy aż tak intensywnego działania, ale na pewno wspomoże właściwości maski czy odżywki, uzupełniając ją licznymi aminokwasami. Roztwór z hydrolizatem kreatyny zawsze należy trzymać na włosach przez kilkadziesiąt minut, by miał on odpowiednią ilość czasu na to, by po prostu zadziałać. Jeżeli jednak okaże się, że po zabiegu pasma wyglądają gorzej niż wcześniej, nie należy go już więcej przeprowadzać. Hydrolizat kreatyny to fantastyczny związek o szerokich właściwościach upiększających, ale trzeba niestety to powiedzieć, że niektóre włosy mogą się z nim nie polubić.

Dodaj komentarz