Jak się dobrze przygotowac na zakupy?

Jak się dobrze przygotowac na zakupy?

Nie lubisz robić cotygodniowych zakupów? Wkurzają cię listy zakupów, do których zawsze zapominasz czegoś dopisać? Często krążysz od jednego końca supermarketu do drugiego, bo  okazuje się, że pod zapisaną na liście herbatą jest ocet, który znajduje się 20 sklepowych alejek dalej? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Wystarczy przygotować sobie odpowiednią listę zakupów. Jak to zrobić? To proste! Podziel wszystkie artykuły, które zwykle kupujesz na grupy produktów (najlepiej w taki sposób i w takiej kolejności, jak jest to zorganizowane w supermarkecie, w którym najczęściej kupujesz), np.: mięso/wędliny, pieczywo, nabiał, owoce/warzywa, napoje, pozostałe artykuły spożywcze, chemia, kosmetyki, inne. Teraz wystarczy, że pod każdą nazwą grupy produktów wpiszesz artykuły, których właśnie potrzebujesz. Oszczędzi ci to chaotycznego biegania po sklepie, teraz wszystkie produkty masz wypisane w takiej kolejności, w jakiej ułożone są w sklepie. Nie ma potrzeby wypisywać szczegółowo każdej najdrobniejszej grupy produktów – jeśli jakieś artykuły kupujesz rzadko, świetnie sprawdzi się do nich kategoria „inne”, do której wpiszesz rzeczy niepasujące do innych grup (prawdopodobnie będzie w niej niewiele pozycji, a dzięki temu jeden rzut oka na tak ułożoną listę wystarczy, żeby o niczym nie zapomnieć). Na dole strony znajdziecie przykładowy szablon listy zakupów, który możecie wydrukować.

Co jeszcze można zrobić?

Tak przygotowany szablon listy zakupów powieś na lodówce. Teraz wystarczy, że od razu po zauważeniu, że kończy się jakiś produkt, wpiszesz go na listę – unikniesz sytuacji, kiedy po powrocie z dużych zakupów okazuje się, że jednak o paru ważnych rzeczach zapomniałeś. Przed zakupami wystarczy szybki rzut oka do lodówki i szafek i już wiadomo, co trzeba kupić i nie trzeba siedzieć za długo nad listą produktów do kupienia.
Zawsze bierz se sobą do sklepu długopis lub ołówek i skreślaj produkty, które już znalazły się w koszyku – dzięki temu dobrze będzie widać, co jeszcze zostało do kupienia.
Korzystaj z aplikacji na telefonie, które pełnią funkcję listy zakupów (np. Listonic) i posiadają możliwość kategoryzowania produktów i współdzielenia list zakupów z innymi domownikami.

Dodaj komentarz