Jak szybko pozbyć się urazów sportowych?

Jak szybko pozbyć się urazów sportowych?

Uprawianie sportu to jedna z aktywności, która każdemu z nas dostarcza niebywałą ilość radości i wyzwala poczucie szczęścia. Potwierdzeniem tego są badania, które jasno pokazują związek pomiędzy poziomem endorfin i uprawianiem sportu. Każdy posiada swój ulubiony rodzaj sportu, mogą to być sporty drużynowe jak piłka nożna, czy siatkówka, lub indywidualne- tenis, kolarstwo. Dzisiejszy dostęp do infrastruktury pozwala na uprawianie niemal każdego sportu. Są jednak momenty, w których nie możemy oddać się ulubionej aktywności- zazwyczaj zmagamy się wtedy z urazami lub kontuzją. Dziś zajmiemy się tym, jak możemy poradzić sobie z urazami, na które narażone są osoby uprawiające siatkówkę.

Ból stawów i urazy w siatkówce

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nasza reprezentacja od wielu lat świętuje największe sukcesy na arenie międzynarodowej, a sama siatkówka to nieodłączny element zajęć wychowania fizycznego w szkole już od najmłodszych lat. Wydawać by się mogło, że siatkówka jest sportem, w którym nie jesteśmy zbytnio narażeni na odniesienie kontuzji, gdyż nie jesteśmy narażeni na bezpośredni kontakt z przeciwnikiem. Niestety, siatkówka jest bardzo wymagającym sportem, szczególnie dla naszych stawów. Gra na boisku wiąże się z częstymi dynamicznymi wyskokami i manewrami, które po pewnym czasie mogą doprowadzić do mikro urazów, a w konsekwencji do większych kontuzji. Najczęstszymi z nich są skręcenia stawów (głównie skokowego i kolanowego) oraz bóle mięśni i stawów.

Jak poradzić sobie z kontuzjami w siatkówce?

Nawet rekreacyjna gra w siatkówkę z przyjaciółmi może pochłonąć dużą ilość energii i doprowadzić do porządnego zmęczenia poszczególnych części organizmu. Zdarza się, że bóle w stawach i mięśniach spowodowane emocjonującą grą są tak duże, że uniemożliwiają one swobodne chodzenie i poruszanie się. Rozwiązaniem na taką przypadłość może być krem na ból mięśni i stawów bol-stawow.pl/krem-na-bol-miesni-i-stawow-motion-free. Niweluje on mikro urazy, które zachodzą pod naszą skórą i sprawia, że w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie wrócić do normalnej aktywności i swobodnego poruszania się.

Mówiąc o unikaniu urazów i lepszej regeneracji w przypadku gry w siatkówkę lub uprawiania jakiegokolwiek innego spotu, dbanie o zdrowie stawów i mięśni, nie można ominąć tak ważnego aspektu, jakim jest dieta. Zdrowe odżywianie i dobrze zbilansowane posiłki sprawią, że twoje stawy i mięśnie będą mniej narażone na występowanie urazów. Kolejnym sposobem zapobiegawczym może być stosowanie specjalnych stabilizatorów i ochraniaczy. Ochraniacze zapewnią lepszą stabilizację stopy oraz kolana, natomiast ochraniacze zabezpieczą twoje stawy przed stłuczeniami.

Dodaj komentarz