Jak szybko wytrzeźwieć? 5 sposobów na szybkie otrzeźwienie

Jak szybko wytrzeźwieć? 5 sposobów na szybkie otrzeźwienie

Jak szybko wytrzeźwieć? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób budząc się po zakrapianej imprezie. Kac to przede wszystkim nudności i ból głowy, ogólne rozbicie i złe samopoczucie nie służy nikomu. W tym artykule znajdziesz 5 skutecznych i sprawdzonych sposobów, których zastosowanie pomoże Ci wytrzeźwieć.

Czynniki wpływające na szybkość trzeźwienia

Każdy, kto chociaż raz rozmawiał ze swoimi znajomymi na temat kaca na  pewno zauważył, że niektórzy radzą sobie z nim nieco lepiej a inni trochę gorzej. Od czego to zależy? Tempo w jakim organizm radzi sobie z nieprzyjemnymi objawami oraz ich przyczyną zależy od co najmniej kilku kwestii. Mowa tutaj o masie ciała, płci oraz wieku. Warto również wspomnieć, że indywidulanie uwarunkowana tolerancja alkoholu ma także niemałe znaczenie. Istnieje jeszcze jeden ważny czynnik, który ma wpływ na to w jaki sposób organizm radzi sobie ze skutkami zakrapianej imprezy. Mowa tutaj o ilości spożytego alkoholu oraz posiłków. Jeśli wybierasz się na imprezę i zamierzasz spożywać alkohol nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu, pamiętaj również o tym, aby podczas imprezy zjeść posiłek. Dzięki temu następnego dnia kac nie będzie tak dokuczliwy. Bardzo ważne jest także poznanie możliwości swojego organizmu. Jeśli na przykład wiesz, że kilka lampek wina wystarczy, pamiętaj, aby nie przekraczać tej ważnej granicy.

Jeśli chodzi o proces trzeźwienia, tutaj najważniejsza jest wątroba. To właśnie ona metabolizuje alkohol. Okazuje się, że niestety nie da się wytrzeźwieć w kilka minut, ale na szczęście można zastosować skuteczne sposoby, dzięki którym nieprzyjemne objawy kaca nie będą aż tak dokuczliwe. Warto poznać je przed kolejną imprezą, aby następnego dnia wiedzieć jak postępować. W kolejnych akapitach znajdziesz skuteczne sposoby na kaca.

Glukoza Ci pomoże

Można powiedzieć, że glukoza jest dla wycieńczonego alkoholem organizmu jak paliwo dla samochodu. To właśnie dzięki niej można dodać sobie dużej dawki energii i pomóc wątrobie, która potrzebuje wsparcia podczas metabolizowania alkoholu. Glukoza hamuje zmiany metaboliczne, dzięki czemu odtruwanie organizmu postępuje dużo sprawniej. Ten sposób jest łatwo dostępny i nieskomplikowany. Glukozę można zakupić w aptece, a napój na kaca przygotować w domu. Szklankę wypełnij wodą i dodaj do niej dwie łyżeczki glukozy a następnie dokładnie wymieszaj i wypij. Warto spożywać taką mieszankę co godzinę, można wypić do ośmiu szklanek mieszanki w ciągu jednego dnia. Glukoza świetnie wspiera organizm w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów, a dodatkowo zapobiega odwodnieniu organizmu, co jest bardzo ważne po zakrapianej imprezie.

jak szybko wytrzeźwieć

Szybki sposób na kaca? Weź zimny prysznic

Nie jest tajemnicą, że nic tak nie pobudza jak zimny prysznic. Jest to doskonały sposób nie tylko na hartowanie organizmu, ale także doskonała metoda na postawienie się na nogi po imprezie z alkoholem. Zaraz po przebudzeniu, warto wskoczyć pod prysznic i potraktować ciało chłodną wodą. Chociaż sposób ten nie wspomaga organizmu w metabolizowaniu alkoholu, świetnie wpływa na odzyskanie trzeźwości psychoruchowej. Zimny prysznic na pewno sprawi,  że poczujesz się dużo lepiej. Pamiętaj, aby zaraz po nim zastosować sposoby na kaca, które wspomogą organizm w metabolizowaniu alkoholu.

Soki warzywne na kaca

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, iż alkohol wypłukuje z organizmu człowieka witaminy. Jeśli na co dzień zdarza Ci się zapominać o zasadach zdrowej diety, możesz jeszcze bardziej intensywnie odczuwać skutki spożycia alkoholu. Dobrym sposobem na uzupełnienie ważnych witamin jest spożywanie soków warzywnych. Z pewnością można powiedzieć, że te przygotowane w domowych warunkach to dosłownie bomby witaminowe. Dużą zaletą soków warzywnych jest ich smak oraz to, że tak naprawdę można stworzyć wiele różnych wariantów. Wszystko czego potrzebujesz do stworzenia takiego soku to ulubione warzywa i woda, przyda się również blender dobrej jakości. Jeśli lubisz pomidory, warto stawiać przede wszystkim na te warzywa. Pomidory to bogactwo potasu i magnezu, a więc warto spożywać je po zakrapianej imprezie. Jeśli pomidory nie należą do Twoich ulubionych warzyw, zrób sok z takich, które Ci smakują. Tak naprawdę każdy sok warzywny będzie dobry na wspomaganie organizmu w walce z nieprzyjemnymi skutkami spożycia alkoholu. Soki warzywne domowej roboty są dobrym sposobem na kaca. Warto pamiętać, że nie każda sklepowa propozycja jest dobra. Aby mieć pewność, że sok uzupełni niedobory witamin w organizmie, warto stawiać na soki robione w domu. Właśnie takie bomby witaminowe są najlepsze dla organizmu.

Jeśli chodzi o uzupełnianie witamin, warto wspomnieć także o kroplówkach witaminowych. Takie wlewy dostępne są w prywatnych klinikach, nie kosztują zbyt wiele. Składniki zawarte w kroplówce uzupełniają poziom witamin w organizmie, zawierają wszystko to, co potrzebne do wsparcia procesu metabolizowania alkoholu. Przed zastosowaniem wlewu witaminowego pacjent udaje się na konsultację lekarską, aby wykluczyć lub potwierdzić ewentualne przeciwwskazania do przyjęcia kroplówki. Warto wspomnieć, że przeciwwskazań tych nie ma zbyt wiele. Przyjęcie wlewu witaminowego nie powoduje bólu, a zaraz po zabiegu można powrócić do wykonywania codziennych czynności. Jest to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się nieprzyjemności związanych z kacem.

Dobry posiłek szybko postawi Cię na nogi

Po przebudzeniu warto spożyć treściwy posiłek. Najlepiej sprawdzą się zdrowe i pełnowartościowe dania. Warto spożywać produkty, które są bogate w cysteinę. To właśnie dzięki niej proces detoksykacji organizmu zostaje skutecznie przyspieszony. Cysteina jest aminokwasem endogennym, czyli takim, który organizm ludzki potrafi wytwarzać samodzielnie. Jest to silny antyoksydant, który warto odpowiednio suplementować. Produkty zawierające ten ważny aminokwas warto spożyć po przebudzeniu, jeśli kac jest wyraźnie odczuwalny. Wśród produktów zawierających cysteinę można wymienić jajka, warto także spożyć łososia gotowanego na parze. Jajecznica po imprezie na pewno sprawi, że poczujesz się lepiej, a dodatkowo Twój organizm otrzyma wsparcie i poradzi sobie ze skutkami spożycia alkoholu nieco szybciej.

Poza produktami bogatymi w cysteinę, warto także postawić na ciepłą zupę. Zadziała dobrze na samopoczucie, rozgrzeje i doda organizmowi sił do walki z syndromem dnia poprzedniego. Zupę warto przygotować samodzielnie ze świeżych i dobrej jakości składników. Jeśli po imprezie nie masz ochoty na gotowanie, dobrym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług sprawdzonej restauracji. Warto także zadbać o wcześniejsze przygotowanie. Jeśli wiesz, że wybierasz się na imprezę, przygotuj wcześniej zupę a rano na pewno sobie podziękujesz.

Nie zapominaj o nawodnieniu

Alkohol blokuje działanie ważnego hormonu, którego zadaniem jest dbanie o gospodarkę wodną organizmu człowieka. Po zakrapianej imprezie należy zadbać o nawodnienie organizmu. Najlepsza jest oczywiście niegazowana woda mineralna. Do szklanki z wodą warto dodać kilka plastrów świeżej cytryny, ponieważ witamina C wspomaga organizm w procesie usuwania alkoholu ze krwi. Jeśli potrzebujesz dawki orzeźwienia, do wody z cytryną dodaj odrobinę świeżej mięty. Taki napój jest nie tylko pomocny w zwalczaniu kaca, ale również smaczny i orzeźwiający. Po wypiciu kilku szklanek na pewno poczujesz się dużo lepiej. Wodę warto spożywać na zmianę z sokami warzywnymi. Dzięki temu Twój organizm będzie radził sobie lepiej z objawami syndromu dnia poprzedniego czyli kacem.

Poza domowymi sposobami na kaca, warto również wybrać się do apteki. W jej ofercie znajdziesz wiele preparatów, których zażycie wpływa korzystnie na stan organizmu wspierając proces metabolizowania alkoholu. Dobrej jakości środki na kaca usprawniają detoksykację organizmu, dzięki czemu można odczuć wyraźną poprawę jeśli chodzi o samopoczucie. W aptekach dostępne są także preparaty, które zażyte jeszcze przed imprezą pomogą organizmowi w radzeniu sobie ze spożywanym alkoholem. Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju preparaty i zawsze mieć je pod ręką. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zawsze jesteś przygotowany na zakrapianą imprezę i nie musisz przejmować się kacem.

Wydaje Ci się, że jesteś trzeźwy? Użyj alkomatu

Osoby, które poruszają się samochodem i nie stronią od imprez, powinny wyposażyć się w dobrej jakości alkomat. Czasami bowiem wydaje się, że organizm poradził sobie już z alkoholem, a rzeczywistość okazuje się być inna. Jeśli następnego dnia czujesz się dobrze i planujesz wsiąść za kierownicę samochodu, warto najpierw użyć alkomatu. Dzięki temu zyskasz stuprocentową pewność, że możesz bezpiecznie prowadzić pojazd. Jedynie dobrej jakości sprzęt można obdarzyć zaufaniem. Jeśli szukasz sprawdzonej marki, skorzystaj z oferty polecanych sklepów internetowych. To właśnie w ofercie online znajdziesz najwięcej propozycji, zapoznasz się także z opiniami innych, dzięki czemu wybór odpowiedniego sprzętu nie będzie problemem. Przed pierwszym użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. To właśnie w niej znajdziesz najważniejsze informacje, dzięki którym dowiesz się, jak prawidłowo używać zakupionego urządzenia.

jak szybko wytrzeźwieć

Zakończenie

Wiesz już, co wpływa na szybkość metabolizowania alkoholu i jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami kaca. Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu jest tak naprawdę zachowanie zdrowego rozsądku podczas imprezy. Nie jest tajemnicą, że czasami każdego może ponieść imprezowy klimat. Pamiętaj jednak, że spożycie zbyt dużej ilości alkoholu przynosi nie tylko nieprzyjemne objawy, ale jest dużym obciążeniem dla organizmu i może być niebezpieczne. Postaraj się więc poznać swoje możliwości i zawsze je respektuj. Jeśli wiesz już, jaka dawka alkoholu jest dla Ciebie odpowiednia, pamiętaj o niej i postaraj się jej nie przekraczać. Umiar i zdrowy rozsądek to wszystko czego potrzebujesz bawiąc się na zakrapianej imprezie. Nie jest bowiem tajemnicą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Wypróbuj więc ten sposób i sprawdź jak wiele możesz zyskać.

Dodaj komentarz