Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie?

Jak zaaranżować pustą ścianę w salonie?

Salon lub duży pokój najczęściej są wizytówką naszego mieszkania. Tutaj przyjmujemy gości, organizujemy przyjęcia, odpoczywamy i spędzamy większość czasu. Dlatego wystrój dużego pokoju jest bardzo ważnym elementem urządzania mieszkania. Pierwsze co się rzuca w oczy to ściany. Ich kolor i dekoracje. Pusta ściana w salonie daje nam wiele możliwości. To także prosty sposób na urozmaicenie całego wnętrza. Zobacz pomysły na aranżację pustej ściany w salonie. 

Fototapeta 

Pierwszą propozycją na pustą ścianę w salonie jest fototapeta. To jeden z najprostszych sposobów na udekorowanie wnętrza. Sprawdzi się szczególnie w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach, które wymagają urozmaicenia. Fototapety znajdziesz we wszystkich wzorach i kolorach, o jakich możesz tylko pomyśleć. Możesz także stworzyć swój własny spersonalizowany nadruk. Do salonu najbardziej będą pasować motywy roślinne lub pejzaże w jasnych kolorach. Tym sposobem możesz optycznie powiększyć pomieszczenie. Bardzo popularne są także fototapety imitujące ceglaną ścianę. Takie wykończenia pasuje do salonu o industrialnym charakterze lub stylu loftowym. 

Wallart 

Popularnym i równie ciekawym rozwiązaniem są metalowe obrazy geometryczne, np. w kształcie zwierząt. Nadają one pomieszczeniu skandynawskiego klimatu. Mają minimalistyczne wykończenie, dzięki czemu nie obciążają ogólnej aranżacji. Instalacje typu wallart są świetną alternatywą dla zwykłych obrazów lub plakatów. Są 3D, dzięki czemu mają przewagę nad zwykłymi naklejkami. Metalowe obrazy geometryczne możesz do ściany przykleić lub przymocować za pomocą wkrętów. Innym pomysłem jest ustawienie ich na półce. Instalacje typu wallart sprawdzą się nie tylko w salonie. To rozwiązanie możesz zastosować także w sypialni – również dziecięcej. 

Kolaż 

Pusta ściana to świetne miejsce na stworzenie kolażu ze zdjęć lub plakatów. Jeśli posiadasz dużo zdjęć z wyjazdów i wakacji, które chcesz wyeksponować, ale nie wiesz jak, to pusta ściana jest do tego najlepszą okazją. Zdjęcia powkładaj w różnej wielkości ramki. Następnie ułóż je na podłodze, żeby sprawdzić która konfiguracja sprawdzi się na ścianie najlepiej. Dopiero kiedy znajdziesz idealne ustawienie przymocuj ramki do ściany za pomocą gwoździ lub specjalnych rzepów. To drugie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć dziur w ścianach i jeśli zechcesz zmienić konfigurację zdjęć, to z łatwością będziesz mógł tego dokonać. 

Dodaj komentarz