Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni?

Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni?

Odpowiedni sprzęt AGD w kuchni to podstawa wygodny i funkcjonalności. W sklepach ilość dostępnego sprzętu jest tak ogromna, że może nas to przyprawić o zawrót głowy. W krótkim poradniku postaramy się opisać najważniejsze funkcje i cechy jakie powinien mieć dobry sprzęt AGD w kuchni, oraz zastanowimy się jak sfinansować taką inwestycję.

Finansowanie zakupu sprzętu AGD

Jeśli kredyt hipoteczny, który mieliśmy na budowę domu lub zakup mieszkania nie wystarczył na wyposażenie wnętrza, możemy skorzystać z oferty kredytów gotówkowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu AGD na raty dostępne w sklepie, często można też trafić na promocję rat 0%. W sytuacji kiedy mamy już kilka kredytów pamiętajmy o możliwościach jakie daje nam kredyt konsolidacyjny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy pamiętać o każdej racie z osobna.

Sprzęt do gotowania

Sprzęt do gotowania to ten sprzęt, z którego będziemy korzystać niemal codziennie, dlatego komfort użytkowania jest bardzo ważny. Do gotowania (zasilanie za pomocą prądu) mamy do wyboru kuchenki ceramiczne lub indukcyjne. Na szczególną uwagę zasługują te drugie, które gotują szybciej, dzięki czemu możemy zużyć mniej prądu. Fenomenalne jest w nich też to, że kuchenka nie nagrzewa się podczas gotowania, ponieważ cały proces grzania odbywa się na zasadzie pola magnetycznego. Podczas zakupu płyty dobrze byłoby przetestować jej obsługę, tak by była dla nas intuicyjna. Musimy pamiętać, że do gotowania na indukcji potrzebujemy specjalnie dostosowanych garnków, a więc takich, które przyciągają magnes. Na szczęście już zdecydowana większość garnków jest przystosowana do gotowania na indukcji. Do pieczenia dobrze byłoby wybrać piekarnik do zabudowy, i zamontować go na wysokości blatu, by nie musieć się do niego schylać. Piekarnik powinien mieć dwie bardzo ważne funkcje: możliwość pieczenia dwóch potraw jednocześnie, oraz opcję samoczyszczenia.

Lodówko – zamrażarka

Przy zakupie lodówki musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar. Lodówka nie może być za duża, aby niepotrzebnie nie chłodzić powietrza, ani za mała, by bez problemu pomieściła wszystkie produkty. Jednym z najlepszych rozwiązań są lodówki dwudrzwiowe, dają one możliwość posiadania dużej zamrażalki i dość dużej lodówki jednocześnie. Absolutnym must – have w lodówce jest dystrybutor wody, który zapewnia nam nieograniczony dostęp do wody filtrowanej. Miłym dodatkiem może być kostkarka do lodu, natomiast wszelkiego rodzaju panele dotykowe są na ogół zbędnym gadżetem, który lubi się psuć.

Dodaj komentarz