Kim są freeganie? I jakie poglądy głoszą?

Kim są freeganie? I jakie poglądy głoszą?

Freeganizm

Dzisiejsze społeczeństwo jest nastawione na konsumpcjonizm. Każdy z nas coraz więcej pracuję, aby otrzymywać, jak największe wynagrodzenie. Jest to naturalny proces. Wszyscy chcą godnie żyć. Pracujemy, aby kupować. Przede wszystkim artykuły potrzebne do przeżycia. Jednak zawsze chcemy czegoś więcej. Pragniemy mieć lepszą wersje danej rzeczy. Więc czy chęć posiadania zawładnęła naszym życiem? Coraz więcej mówi się o tym, że kupujemy wiele zbędnych rzeczy. Produkcja niektórych z nich powoduje pogorszenie stanu środowiska. Są one również niezdrowe dla naszego organizmy. Jednak pomimo tego, że mamy tą wiedzę kupujemy wszystko na co mamy ochotę. Doprowadza to do wyrzucania wielu produktów, które nie są nam już potrzebne. Są to rzeczy, które naszym zdaniem nie nadają się do spożycia. Widząc narastającą sytuacje powstała grupa ludzi, którzy określają się mianem freeganina.

Kim są freeganie? I jakie poglądy głoszą?

Otóż, freegaznim to przeciwstawianie się nadmiernej konsumpcji. Ta ideologia wiąże się z wyrażaniem przekonania, że powinniśmy żyć zgodnie z przyrodą. Nasze działanie powinny być przyjazne dla środowiska. W czym dokładnie się to przejawia? Freeganie to osoby, które poszukują jedzenie na śmietnikach. Uważają, że nasze społeczeństwo wyrzuca dużo dobrych produktów żywnościowych. Freeganie organizują wyjścia po śmietnikach. Najbardziej oblegane są śmietniki przy restauracjach. Tam mogą znaleźć ich zdaniem cenne łupy. Freeganie bardzo często spotykają się z szydzeniem i wyśmiewaniem ich stylu życia. Prawie dla każdego z nas śmietnik kojarzy się z bakteriami. Automatycznie przywołujemy na myśl odrażający zapach. Dla większości szukanie rzeczy po śmietnikach przez osoby, które mają pieniądze to wstyd. Dlatego freeganie nie są mile postrzegani wśród społeczeństwa.

Co więcej można powiedzieć o freeganach?

Freeganie oprócz jedzenie chętnie również wtórnie zamieszkują stare budynki. Ich idea opiera się na odzysku tego, co nie powinno być wyrzucone. Dla nich warto poświęcić danej rzeczy większą uwagę, a nie pozbywać się jej. Wykorzystanie wszystkiego w 100 % jest dla nich najważniejsze. Krytykują poniekąd konsumpcjonizm i jego skutki. Chcę ocalić środowisko i uświadomić innym osobom, że to co wyrzucają jest jeszcze jadalne. Przede wszystkim jest to komunikat, że nasza chęć posiadania przeradza się w manię. Zaczyna mieć to poważne skutki dla nas i środowiska, w którym żyjemy. Więc zamiast od razu oceniać powinniśmy zapoznać się z danym wyznaniem. Bardzo często dana ideologia nie jest absurdem. Ma swoje głębokie znaczenie i dąży do poprawy jakiejś sytuacji.

Dodaj komentarz