Koszt prowadzenia diety z dietetykiem

Koszt prowadzenia diety z dietetykiem

Sukces w odchudzaniu to składowa dwóch czynników. Czy wiesz, że za powodzenie wyzwania w 70% odpowiada dieta, a jedynie w 30% regularny trening? To uświadamia jak wielką rolę przyjmuje odpowiednie żywienie w odchudzającym jadłospisie. Nic powinien dziwić fakt, że coraz więcej osób decyduje się na specjalistyczną pomoc. Ile kosztuje dietetyk i jak wygląda wizyta?

Umówienie wizyty u specjalisty ds. żywienia

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje dietetyk i jak wygląda pierwsza wizyta. Po pierwsze, ze specjalistą zazwyczaj można umówić się telefonicznie, mailowo, a niekiedy również za pośrednictwem portalu „Znany lekarz”. Wówczas wtedy przedstawione są nam możliwe opcje współpracy i rodzaje oferowanych pakietów. 

Podczas pierwszego spotkania dietetyk omawia stan zdrowia, tryb życia, poziom aktywności fizycznej i zwyczaje żywieniowe. To jest również czas na przedstawienie oczekiwań. Podczas pierwszego spotkania dietetyk dokonuje profesjonalnych pomiarów i określa nie tylko masę ciała, ale i zawartość tkanki tłuszczowej, wody i masy mięśniowej. Na podstawie danych dietetyk zaproponuje plan i czas trwania współpracy.

Podczas wizyty warto szczególnie określić produkty bądź grupy produktów, bez których nie wyobrażasz sobie odchudzania, zaś ich odstawienie będzie dla Ciebie problematyczne. Brak konieczności rezygnacji z ulubionych składników zbuduje Twoją motywację. Koniecznie warto wspomnieć dietetykowi o dolegliwości, na którą chorujemy bądź o lekach, które przejmujemy. 

Dieta od dietetyka: warto płacić?

Po odebraniu jadłospisu, rozpoczynamy właściwy proces odchudzania i wyznaczamy pierwszy mniejszy cel. Teraz czas na Twoje działanie. Następnie po około dwóch tygodniach organizowane jest spotkanie kontrolne, podczas którego wspólnie sprawdzane są pierwsze efekty odchudzania. To również czas pracy nad dalszą motywacją do działania oraz wyznaczenie kolejnego celu. Po kolejnych wizytach kontrolnych otrzymujesz kolejne jadłospisy, dzięki którym wypracujesz zdrowe nawyki żywieniowe. 

Dietetyk: ile bierze za godzinę?

Cena konsultacji dietetycznych jest zazwyczaj uzależniona od ilości spotkań i stopnia kompleksowości podejścia do problemu. Nie zapominaj, że odchudzanie nie kończy się na zastosowaniu się do jadłospisu, albowiem specjalista stawia również na stabilizację Twojej nowej masy ciała i utrwalenie nowych nawyków, aby w ten sposób zapobiec efektowi jo-jo. Zazwyczaj pierwsza konsultacja to koszt 100 – 150 zł, zaś kompleksowego pakietu waha się w granicach 280 – 600 zł miesięcznie. Oczywiście, to jedynie ceny orientacyjne, które mogą być się różnić w zależności od gabinetu. 

Dodaj komentarz