Łóżko do sypialni

Łóżko do sypialni

Urządzając sypialnię niejednokrotnie zastanawiamy się, jakie łóżko wybrać. Przecież jest to jej główny element wyposażenia. Należy więc odpowiednio dostosować je do wystroju, ale też do naszych upodobań. Zatem, jakie łóżko do sypialni wybrać?

Czym kierować się przy wyborze?

Przede wszystkim wybierz łóżko o odpowiedniej szerokości. Im szersze, tym wyższy  komfort twojego snu, a przecież o to właśnie chodzi. Optymalna szerokość dla jednoosobowego łóżka to 90 cm. W przypadku dwuosobowego  standardem jest 160 cm. Jeśli Twoja sypialnia jest bardzo mała, rozważ kupno łóżka kontynentalnego. Jest ono pozbawione ramy, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić nieco miejsca w sypialni. Równie ważna jest wysokość zagłówka. Nie tylko wpływa na design łóżka, ale też na wygodę, kiedy zechcesz poczytać książkę w pozycji półsiedzącej. Warto rozejrzeć się za modelem, w którym możesz dowolnie modyfikować wysokość zagłówka. Dzięki temu łóżko zmieści się do sypialni na poddaszu, albo pod ścienną zabudowę.

Styl i nie tylko

Na komfort i higienę snu wpływa też wysokość łóżka. Powinna ona być dopasowana do twojego wzrostu. Aby idealnie dobrać wysokość, usiądź na materacu i sprawdź jak uginają się Twoje kolana. Jeśli są ugięte pod kątem prostym, wysokość łóżka jest odpowiednia.

Kupno łóżka to inwestycja na wiele lat, dlatego warto dobrać je do stylu sypialni. Łóżka drewniane sprawdzą się w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Natomiast modele tapicerowane nadają sypialni przytulności. Pomyśl też o funkcji przechowywania. Jest to ważne zwłaszcza w małych sypialniach. Rozglądaj się więc za łóżkami, które posiadają duży pojemnik na pościel.

Łóżko do sypialni musi być solidne. Jeśli kupisz model, którego jakość pozostawia wiele do życzenia, wyrzucisz pieniądze w błoto. Postaw na łóżko wykonane dokładnie i z wysokiej jakości materiałów. Pamiętaj też o wyborze dobrego jakościowo stelaża pod materac. Najlepiej, aby był on elastyczny, wykonany z drewna bukowego.

Łóżko do sypialni

Kupując łóżko do sypialni nie możesz zapomnieć o materacu. Jego cena zależy od jego wielkości i materiałów z jakich jest wykonany. Najlepsze materace kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Razem z łóżkiem zbiera nam się spora suma Możesz jednak wziąć kredyt i zainwestować w swój komfort i wygodę. Pamiętaj, że odpowiednio dopasowane łóżko będzie ci służyło wiele lat. Lepiej kupić jedno, porządne łóżko z materacem niż kierować się tylko niską ceną. Zazwyczaj tańsze łóżko musi być wymieniane dużo częściej. Z perspektywy czasu okazuje się, że większy jednorazowy wydatek bardziej się opłaca. Zainwestuj więc w długie lata wygody!

Dodaj komentarz