Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecięcy?

Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecięcy?

Nie możesz zdecydować się na wystrój pokoju swojego dziecka? Masz problem ze zdecydowaniem się na jeden styl lub kolor albo po prostu nie masz pomysłu? Dobrze trafiłaś.

Codziennie kilkudziesięciu klientów mają te same problemy, a nasi sprzedawcy muszą sobie z nimi poradzić. Samemu oczywiście nie zdołaliby posiąść odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Zacznijmy od tego, że musisz zadać sobie podstawowe pytanie, kto i co będzie robić w tym pomieszczeniu. Musisz przeanalizować i zdać sobie sprawę z atmosfery jaką chcesz osiągnąć w danym pokoju, a także jaki będzie jego przeznaczenie. Te dwie rzeczy wydają się mało istotne, jednak, jeżeli spojrzymy na to z innej strony, we własnych mieszkaniach spędzamy najwięcej swojego czasu. W naszym interesie jest, aby  pokoje w których żyjemy sprawiały wrażenie przyjemnych i pobudzających do działania. 

Jak udekorować pokój dziecięcy.

Aby pomóc swoim dzieciom w organizacji, umebluj pokój zgodnie z ich wzrostem. Szuflady, biurko i szafa będą używane o wiele częściej, jeżeli Twoje dzieci będą miały do nich ułatwiony dostęp.

Większość sklepów z narzędziami i zabawkarskich oferuje dodatkowe elementy wystroju, które świecą w ciemnościach. Spróbuj przykleić na sufit w pokoju swojego dziecka świecące gwiazdki lub panoramę miasta. Spowoduje to, że nie będą mogły się doczekać zgaszenia światła (aby zobaczyć gwiazdki) i w ten sposób przestaną się brać jego braku.

Usuwalne naklejki na ścianę stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Każdego tygodnia przybywa także liczba ich kolorów i wzorów. Są one czymś w rodzaju tymczasowych tatuaży na ścianę. Pozwól swojemu dziecku udekorować pokój ściągalnymi naklejkami, będzie to świetna zabawa, a twoje ściany pozostaną nietknięte.

Dzieci są kolekcjonerami, więc spraw aby było to dla nich łatwe i przyjemne. Zdjęcia i pocztówki nie zawsze muszą być przypinane do tablicy korkowej. Spróbuj powiesić je na sznureczkach na oknie lub przyczep żabkami (jak pranie) do długiego sznurka na ścianie, tworząc świetnie wyglądającą granicę pokoju.

Wszystkie maluchy chcą mieć własną przestrzeń do pokazywania światu swoich osiągnięć. Płaty galwanizowanego metalu są dość tanie i można je kupić w Castoramie, czy lokalnych sklepach z akcesoriami domowymi. Montując taki płat na ścianie, tworzysz tablicę magnetyczną, do której można przyczepić dyplomy, rysunki i zdjęcia używając kolorowych magnesów.

Zamiast tradycyjnej linijki do mierzenia wzrostu (na ścianie lub jakimś meblu) przyczep ogromny karton do ściany i używając nietoksycznej wodnej farby umieszczaj co jakiś czas odcisk dłoni dziecka na kartonie. Jest to świetny sposób aby uwiecznić rozwój naszych małolatów :).

Upewnij się, że w pokoju będzie odpowiednie oświetlenie. Zarówno główne światło jak i lampka do czytania są ważne.

Przy wykańczaniu pokoju dziecka musisz pamiętać o tym, aby pokój był żywy a nie usypiający. Kolorystyka pokoju musi sprzyjać nauce, a zarazem zachęcać do zabawy i ruchu.

Postawienie na jaskrawe kolory, na przykład czerwony kolor w przypadku chłopca i coś w okolicach błękitu/różu dla dziewczynki to genialny pomysł. Każdemu szanującemu rodzicowi zależy na przyszłości swojego brzdąca, dlatego tak ważne jest odpowiednie dla rozwoju środowisko w naszych domach. Najlepiej jeżeli powstrzymasz się od zakładania zbyt wielu ozdób na półkach i ścianach.

Wystarczą: ładna fototapeta(postacie z bajek, książek, komiksów), dobrze dobrany kolor ścian, (dla chłopaków: dywan w ulice do zabawy)(dla dziewczynek: puszysty dywan  i dobrze dobrany karnisz z firankami w zupełności wystarczą.) Nie chcesz przytłaczać swojego dziecka zbyt dużą ilością dekoracji w pokoju. A jeżeli już są najlepiej, aby służyły jakiemuś celowi na przykład: zabawie. Postaw na przestrzeń i minimalizm.

Świetnym pomysłem jest przyczepienie do ściany białego kartonu do malowania. U dzieci (zarówno u dziewczynek jak i chłopców) w pewnym wieku obudzi się potrzeba wyrażania siebie, kiedy ten moment nadejdzie, nie byłabyś zadowolona, gdyby Twojego dziecko wyraziło siebie na ścianach w Twoim domu. 

Dodaj komentarz