Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Wykonanie zabiegu lipolizy pomaga wymodelować sylwetkę skutecznie, zwłaszcza w przypadku, gdy pacjent posiada znaczny nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza daje efekt o wiele szybciej niż tradycyjna dieta i ćwiczenia fizyczne, jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które z powodu kłopotów ze zdrowiem nie są w stanie podjąć regularnej aktywności fizycznej. Lipoliza stanowi również dobrą alternatywę dla zabiegu liposukcji, gdy z jakichś względów ingerencja chirurgiczna jest niemożliwa.

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega?

Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu ciała w miejscu zgromadzenia tkanki tłuszczowej, substancją eliminującą zgromadzony miejscowo tłuszcz. Lipolizę wykonuje się, by zredukować zbędny tłuszcz zgromadzony np. na podbródku lub policzkach. Oprócz tego, zabieg lipolizy można przeprowadzić dla usunięcia tłuszczu z pośladków, ud, brzucha i bioder.

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, ilość zabiegów lipolizy niezbędnych do osiągnięcia pożądanego efektu może się różnić. Po około trzech tygodniach od wykonania lipolizy, można zaobserwować pierwsze efekty zabiegu. Na skutek lipolizy następuje widoczna utrata tkanki tłuszczowej, a dodatkowo, dzięki rozpadowi komórek tłuszczowych, poprawia się jędrność i gładkość skóry w miejscu przeprowadzonego zabiegu. Tłuszcz uwolniony z komórek jest metabolizowany w wątrobie i usuwany z organizmu. Lipoliza wykonywana na pośladkach i udach dobrze wpływa na zmniejszenie cellulitu. Jeden zabieg lipolizy trwa około godziny. Po lipolizie występują przejściowe skutki uboczne w postaci niezbyt silnego bólu i niedużych zasinień tam, gdzie przeprowadzano nakłucia.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje lekarz. Nie istnieje konieczność wcześniejszego przygotowywania organizmu do lipolizy.

Lipoliza iniekcyjna na defekty estetyczne!

Przy pomocy lipolizy iniekcyjnej można skutecznie walczyć z defektami estetycznymi, na które narzeka większość kobiet: zbyt masywnymi udami, fałdami tłuszczu na brzuchu czy na plecach. Lipoliza pomaga również pozbyć się nieestetycznego, otłuszczonego karku, a w przypadku mężczyzn może usunąć wstydliwy problem ginekomastii.

Istnieje kilka przeciwwskazań, dotyczących zabiegu lipolizy. Jednym z nich jest nadmierna otyłość – należy pamiętać, że lipoliza będzie skuteczna dopiero po redukcji wagi, prowadzonej pod kontrolą lekarza. Lipolizy nie stosuje się u kobiet ciężarnych i karmiących. Ze względu na sposób metabolizowania tłuszczu z komórek, przeciwwskazaniem są schorzenia wątroby oraz nerek. Również osoby cierpiące na padaczkę i zaburzenia krzepnięcia nie powinny poddawać się zabiegowi. Przed przeprowadzeniem lipolizy należy sprawdzić, czy pacjent nie reaguje alergicznie na preparat. Uzupełnienie lipolizy stanowią ujędrniające zabiegi endermologii LPG, które wykonuje się według zaleceń lekarza.

Dodaj komentarz