O czym należy pamiętać, przygotowując paczki do wysyłki?

O czym należy pamiętać, przygotowując paczki do wysyłki?

Sprzedaż wysyłkowa nie jest niczym nowym – od wielu lat działa w Polsce ogrom sklepów internetowych, zarówno takich marek, które mają też sklepy stacjonarne, jak i takich, które sprzedają tylko w sieci. Ostatnio jednak sporo biznesów, które dotychczas działały tylko stacjonarnie, po raz pierwszy przeniosło się do Internetu i w związku z tym zaczęło stawiać pierwsze kroki właśnie w sprzedaży wysyłkowej.

Nie jest ona bardzo skomplikowanym procesem, ale jest kilka rzeczy, o których musimy pamiętać, aby mieć pewność, że paczka dotrze do klienta bez jakichkolwiek problemów. W przeciwnym wypadku możemy liczyć na liczne reklamacje i negatywne opinie niezadowolonych klientów. Na co należy zwracać uwagę, przygotowując paczkę do wysyłki? Sprawdź poniżej!

Wybierz odpowiednią taśmę

W zdecydowanej większości przypadków towar wysyła się w kartonach, ewentualnie owija się go specjalną czarną folią do pakowania (szczególnie, jeśli produkt jest jeden i już ma swój własny karton, więc nie ma sensu pakować go w kolejny). Punktem wspólnym dla obu tych metod jest zabezpieczenie opakowania taśmą. Wybór odpowiedniej taśmy jest kluczowy, ponieważ w przeciwnym wypadku przedmiot może po prostu wyślizgnąć się z paczki i zostać zniszczony lub zgubiony.

Rodzajów taśm jest wiele – są na przykład taśmy malarskie, dwustronne czy taśmy szkolne. Do zaklejania paczek najlepszym wyborem będą taśmy pakowe klejące, które można bez problemu kupić w Internecie lub w sklepach stacjonarnych. Występują one często w różnych odcieniach brązu i beżu, ale można też kupić taśmę pakową przezroczystą. Nie tylko z reguły jest ona stosunkowo szeroka (i tania), ale też stosuje się w jej przypadku bardzo mocny klej, dlatego właśnie jest odpowiednia do zaklejania paczek, w przypadku których nie można sobie pozwolić na rozklejenie.

Zadbaj o wysoką jakość opakowania

Można by powiedzieć, że karton to karton i w każdym przypadku jest taki sam. Nie jest to jednak do końca prawda. Warto zadbać o to, aby pozyskiwać kartony od rzetelnych i godnych zaufania dostawców. W ten sposób będziemy mieli pewność, że będą one odpowiednio grube i pozbawione wad fabrycznych czy słabych punktów, które mogłyby doprowadzić do łatwego uszkodzenia w transporcie.

Pamiętaj, że klienci zazwyczaj chcą otrzymać swój produkt jak najszybciej – jeśli więc otrzymają go uszkodzonego i będą musieli czekać, aż zostanie wymieniony na nowy, z pewnością będą niezadowoleni. Dlatego też bezpieczeństwo paczki musi być traktowane priorytetowo, czyli między innymi trzeba kupować właściwe produkty do pakowania.

Dodaj komentarz