Oderwałeś się od swojego ciała i co dalej?

Oderwałeś się od swojego ciała i co dalej?

Każdy, kto pierwszy raz oderwie się od ciała z fizycznego napotyka wiele problemów. Musi nauczyć się “istnieć” poza ciałem. Wszelkie przyzwyczajenia z fizycznego życia należy odrzucić. Poruszania się poza ciałem jedni uczą się szybciej, inni zaś trochę wolniej. Musimy sobie uświadomić, że tam każdy ruch jest wynikiem naszej myśli. Nie wolno się starać poruszać np. nogami, to na ogół spowoduje, że poruszymy fizycznymi nogami i wrócimy do ciała. Tam poruszamy się tylko za pomocą myśli.

Widzenie poza ciałem…

Widzenie poza ciałem jest odmienne od widzenia fizycznego. Nasze przyzwyczajenia mogą spowodować, że odczuwamy widzenie podobne do tego w fizycznym ciele. Jednak jak już bardziej się przyzwyczaimy do tego duchowego stanu – odkryjemy, że tam można widzieć we wszystkich kierunkach naraz. Na początku może wydać się to niedorzeczne, jednak są to tylko nasze przyzwyczajenia z fizycznego życia, powodują one, że widzimy tylko ograniczony kąt. Możecie spróbować widzieć we wszystkich kierunkach, jednak na początku może to być dla Was trudne i spowodować zachwianie orientacji w przestrzeni. Dlatego, tutaj warto na jakiś czas zachować przyzwyczajenia z fizycznego widzenia.

Pierwsze kroki poza ciałem – proste ruchy…

Kiedy już opuścisz swoje fizyczne ciało, musisz zdać sobie sprawę, że wszystko co wokół Ciebie się dzieje, wszystko co widzisz, rządzi się innym prawami, niż w ciele fizycznym. Pierwszym, co powinieneś zrobić, jest trwanie przez w chwilę w takiej pozycji w jakiej opuściłeś ciało. Najpierw postaraj obrócić się w inną stronę. Po prostu o tym pomyśl a tak się stanie. Wszystko robisz tylko myślą. Nie staraj się robić żadnych ruchów w sensie fizycznym, po prostu o tym pomyśl a na pewno się tak stanie. Potem jak już nauczyć się obracać, to spróbuj zrobić kilka kroków do przodu, podobnie, jak się obracało Twoje ciało duchowe.

Pierwsze kroki poza ciałem – latanie…

Na początku swoich podróży możesz robić wiele rzeczy podobnie jak w ciele fizycznym. Twoje przyzwyczajenia chwytają górę. Możesz czuć grawitacje, nie umiesz latać. Jednak to jest tylko iluzja. Znów, jak wszystko co robisz poza ciałem, lataniem także kierujesz myślą.
Staraj się powoli poczuć, że się odrywasz, że lecisz wyżej a potem do przodu. Pamiętaj, że jak przestaniesz myśleć o ruchu to natychmiast się zatrzymasz. Jeśli Twoja myśl będzie słaba, to będziesz się poruszał wolno i ruchy nie będą równe. Po prostu wiedz, że potrafisz latać. Bo naprawdę umiesz latać! Myśl: “lecę”- a polecisz. Potem pomyśl o ruchu do przodu. Po prostu myśl i tak się stanie. Polecisz w kierunku, który sobie wymarzysz. Uczucie lotu może się Wam wydać dziwne. Jest ono cudowne, wolność totalna…

Przechodzenie przez ściany, drzwi, okna…

Jednym z największych przyzwyczajeń z fizycznego życia, które biorą górę poza ciałem jest świadomość, że aby przejść przez drzwi trzeba je otworzyć, że aby przelecieć przez okno trzeba je otworzyć, itp. Podczas moich pierwszych podróży dość długo towarzyszyło mi to przyzwyczajenie i nie potrafiłem go pokonać, zostawiałem w domu otwarte drzwi (aby się poruszać po domu), otwarte okno, aby wylecieć przez nie dalej. Jak próbowałem przejść przez ścianę, zamknięte drzwi, to nie umiałem, bariera mnie blokowała. Jednak kiedy w pełni uświadomicie sobie, że jest to jak najbardziej możliwe, ruch przez przedmioty wyda się Wam dziecinnie prosty. Niekiedy przechodzeniu przez bariery mogą towarzyszyć pewne uczucia na duchowym ciele, nie trzeba się jednak tym przejmować, jest to jak najbardziej normalne.

Podróż w mgnieniu oka i na duże odległości…

Duchowy ruch jest odmienny od naszego. Tam nie mamy mięśni, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy się poruszali bardzo szybko. Wszystko zależy od nas. Możecie tak ustawić myślą prędkości, że będziecie poruszać się tak szybko jak samolot. To już zależy tylko od Was, od tego jak dużo macie energii (jak jest jej dużo to projekcja poza ciałem jest bardzo wyraźna, itp.) i od tego jak dobrze umiecie kontrolować własne myśli. Kontroli myśli musicie się nauczyć sami. Tak jak uczyliście się chodzić, tak teraz musicie się nauczyć ruchu za pomocą myśli.

Możecie także uzyskać coś w rodzaju teleportacji. Znajdziecie się w miejscu o którym pomyślicie, które sobie zwizualizujecie. Jednak niekiedy nie zgadza się to z rzeczywistością- znajdziecie się rzeczywiście w tym miejscu, jednak to miejsce to nie będzie rzeczywiste, tylko projekcja z Waszych myśli (po chwili odkryjecie różnice z rzeczywistością, jesteście poza ciałem, jednak w części astralu, który jest imitacja, iluzją rzeczywistości). Jednak niekiedy zdarza się, że rzeczywiście się przeniesiecie do „prawdziwego miejsca”, tam, gdzie chcieliście.

Każdy też może spróbować podróży po ziemi lub nad ziemią. Musicie być w pełni skoncentrowani na ruchu, wystarczy chwilowy brak koncentracji i już znajdziecie się nie w rzeczywistości, tylko w innych częściach astralu, które mają imitować rzeczywistość. Możecie się poruszać, tak jakbyście poruszali się samochodem, samolotem, bądź pieszo. Wszystko zależy jak szybko umiecie utrzymać ruch. Pamiętajcie – jak tylko przestaniecie myśleć, to ruch ustanie. Jednak nie musicie poruszać się tylko nad ziemią. Możecie polecieć w górę, w kosmos, na księżyc, inne planety, po prostu tam gdzie dusza zapragnie. Nie warto na początku Waszych odmiennych stanów świadomości od razu wybierać się w kosmos, nie wolno zaczynać czegoś od końca. Najpierw dobrze nauczcie się ruchu na ziemi, a dopiero potem w kosmosie.

Trudności z myślami…

Na początku możecie mieć trudności z przyzwyczajeniem się, że wystarczy tylko myśl i już nasze ciało na to reaguje i wykonuje jakiś ruch. Jednak jeśli usuniecie Wasze fizyczne przyzwyczajenia, to ruch stanie się tak dziecinnie prosty, jak choćby jazda na rowerze. Przecież każdy z nas jako dziecko ucząc się jazdy na rowerze musiał nauczyć się utrzymać równowagę. Teraz też się uczycie. Uświadomcie sobie, że granice, które są w fizycznym życiu, poza ciałem nie istnieją a jeśli już wystąpią, to jest to tylko blokada naszego umysłu, która możemy usunąć. Trzeba tylko wierzyć a się stanie. Myśl jest nieograniczona, możecie znaleźć się wszędzie, odwiedzić inne planety, galaktyki. To już zależy od Was. Tak samo musicie się nauczyć praw, które rządzą poza ciałem. Po prostu myślcie a się stanie…

Dodaj komentarz