Płaszcz męski – styl i elegancja

Płaszcz męski – styl i elegancja

Niejednokrotnie rodzaj i miejsce wykonywanej pracy zmuszają nas do noszenia codziennie do pracy eleganckiego, oficjalnego stroju. W chwili nadejścia jesieni i chłodniejszych dni poza klasycznym garniturem męskim czy kobiecym kostiumem musimy również zaopatrzyć się w eleganckie okrycie wierzchnie. Idealnym zaś ubraniem na jesienne i zimowe chłody jest płaszcz.

Wśród męskich płaszczy trendy w modzie są mniej zróżnicowane niż w modzie dla kobiet. W obecnym sezonie jesień – zima 2011/2012 najmodniejsze będą męskie dwurzędowe płaszcze z dużym kołnierzem, który można postawić i koniecznie z dwoma rzędami guzików. Guziki rozmieszczone w dwóch rzędach będą absolutnym hitem w modzie jesiennej i zimowej. Płaszcze z takim rozmieszczeniem dużych, metalowych guzików nawiązują do tzw. bosmanki i mundurów amerykańskiej marynarki wojennej. W ogóle wszelkie nawiązania do stylu militarnego są od pewnego czasu i wciąż będą na topie w modzie męskiej i kobiecej.

W sklepach będzie można znaleźć bogatą ofertę męskich płaszczy militarnych, nawiązujących fasonem do płaszczy wojskowych. Pagony na ramionach, szeroki pas w talii, dwa rzędy dużych, metalowych guzików jednoznacznie odsyłać będą do stylu militarnego. Bardzo modne będą również płaszcze ze stójką zamiast kołnierza i z fasonem dopasowanym do sylwetki mężczyzny, który wyeksponuje szerokie ramiona i węższą talię.

Eleganckie stylowe płaszcze, noszone przez mężczyzn, mają zazwyczaj uniwersalną długość – przed kolano. Można również spotkać krótkie płaszcze do połowy uda oraz długie płaszcze – do połowy łydki albo i dłuższe. Krótkie płaszcze często należą do tzw. płaszczy sportowych, mniej eleganckich, nadających się na mniej oficjalne okazje, a chętnie wybierane przez mężczyzn, którzy również na co dzień cenią sobie niewymuszoną elegancję i stylowość. Płaszcze sportowe mają zazwyczaj długość do połowy uda, często wiązane są w pasie paskiem, mają jaśniejsze kolory – grafitowy, szary, brązowy, beżowy. Sportowego charakteru dodają mu często pagony na ramionach oraz rozcięcia po bokach. Płaszcz sportowy łączy w sobie niewymuszoną elegancję z prostotą i wygodą.

Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się płaszcze skórzane. Szczególnie dobrze prezentują się krótkie płaszcze skórzane, wykonane ze skóry naturalnej z efektem „postarzenia” (skóra nie ma wtedy dużego połysku, a sprawia wrażenie noszonej już od dłuższego czasu), kończące się przed kolanem, wiązane w talii paskiem. Krótki fason oraz dodatkowo rozcięcie z tyłu płaszcza skórzanego sprawiają, iż jest on bardzo praktyczny, wygodny, nie krępuje ruchów, a skóra sprawia, iż każdy mężczyzna wygląda w płaszczu skórzanym atrakcyjnie i pociągająco. W zależności od fasonu płaszcze skórzane mogą stanowić część eleganckiego ubioru lub element codziennej stylizacji.

Odpowiednio dobrany do sylwetki i okazji płaszcz zawsze przyda każdemu mężczyźnie elegancji, ponadczasowego stylu i atrakcyjności. Ważne jest również odpowiednie dobranie dodatków. Nawet do płaszczy sportowych nie zakładamy obuwia sportowego, a lekkie półbuty lub mokasyny, w zimie ubieramy do płaszcza rękawiczki skórzane i eleganckie nakrycie głowy – kaszkiet lub kapelusz.

Dodaj komentarz