Pluskwy w domu – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Pluskwy w domu – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Pluskwy to mały problem pod względem rozmiarów – ale duży pod względem skutków. Nie należy go ignorować, ponieważ w takiej sytuacji szybko się pogłębi, z uwagi na ogromną namnażalność tych insektów. Mogłoby się wydawać, że w 21 wieku udało się go już w całości wyeliminować, z uwagi na chociażby wyższe standardy higieny, ale niestety w rzeczywistości się tak nie stało.

W wielu polskich domach i mieszkaniach, ale też chociażby hotelach i innych tego typu instytucjach, wciąż można pluskwy znaleźć. Skąd właściwie się one biorą? Jak z nimi walczyć? Na te i inne istotne pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w tym materiale.

Skąd biorą się pluskwy w domu?

Najczęstszą przyczyną pojawienia się pluskiew w domu, i to nawet w domu bardzo czystym, wręcz sterylnym, jest po prostu przyniesienie ich ze sobą z innej lokalizacji. Przede wszystkim z takiej, w której spędziliśmy noc, a więc z hotelu, domku letniskowego, schroniska w górach i nie tylko. Trzeba jednak zaznaczyć, że da się przenieść do domu pluskwy nawet w przypadku, gdy nie ma mowy o spaniu, a po prostu dłużej przebywamy w jakimś miejscu.

W praktyce oznacza to, że możemy spotkać je chociażby w kinie, pracy czy komunikacji miejskiej. Są one na tyle małe i niepozorne, że nawet się nie zorientujemy, iż mieliśmy z nimi do czynienia, dopóki już nie będzie za późno i nie namnożą się w naszym domu. Pluskwy można także “przynieść” do siebie na przykład kupując używane meble, w których mogły się one nagromadzić.

Pluskwy wychodzą z ukrycia głównie w nocy, więc o ich obecności można dowiedzieć się z opóźnieniem. Warto zwracać uwagę na takie sygnały, jak ugryzienia na ciele (zwłaszcza, jeśli są niewielkie, ale jest ich dużo i znajdują się w niewielkiej odległości od siebie) czy też podejrzane zabrudzenia pościeli.

Jak walczyć z pluskwami?

Istnieją teoretycznie domowe sposoby na walkę z pluskwami (różne środki i preparaty), ale w praktyce najskuteczniejsze odpluskwianie warszawa to takie, które przeprowadzają specjaliści w tym zakresie. Zlecając sprawę ekspertom, nie tylko oszczędzamy swój czas (i nie musimy mierzyć się z tym, trzeba przyznać, dość nieprzyjemnym zadaniem), ale też mamy pewność, że faktycznie wszystkie pluskwy zostaną wyeliminowane.

Wysoka skuteczność działań specjalistów wynika z ich wiedzy i doświadczenia, a także z wysokiej klasy sprzętu, którym dysponują. Są oni w stanie skutecznie namierzyć źródło problemu i dopasować właściwe środki i metody, tak, aby przeprowadzić odpluskwianie maksymalnie szybko i przy najlepszych możliwych efektach.

Dodaj komentarz