Pomysły dla przyszłych chrzestnych

Pomysły dla przyszłych chrzestnych

Sporym wyzwaniem jest z pewnością wybór odpowiedniego prezentu na chrzciny. Być może własnie dlatego znaczna część Rodziców Chrzestnych decyduje się po prostu na wręczenie symbolicznej koperty. Oczywiście, zaraz po narodzinach dziecka rodzicom z pewnością przyda się nawet niewielki zastrzyk funduszy, jednak i w tym przypadku możemy postawić na oryginalność i kreatywność.

Możemy zatem sięgnąć po najbardziej praktyczne z możliwych rozwiązanie i zakupić rzeczy użytecznej zawsze potrzebne w pierwszych miesiącach. Przykładowo mogą to być klasyczne zestawy śpioszków czy wszelkiego rodzaju niemowlęcej i dziecięcej odzieży. Decydując się na taki prezent mamy gwarancję, iż na pewno przyda się on dziecku i odciąży nieco rodzinę. Z drugiej jednak strony, młodzi rodzice otrzymają niewątpliwie od krewnych ogromne ilości dziecięcych ubranek, zatem te wybrane przez nas mogą nigdy nie zostać użyte. Może więc warto poszerzyć nieco upominkowe horyzonty?

Możemy na przykład samodzielnie wykonać foto-prezent dla nowo narodzonej pociechy. Jeśli podczas uroczystości chrztu lub pierwszych dni życia dziecka zrobiliśmy sporo zdjęć, warto zainwestować w cyfrową ramkę, w której umieścimy naszą dokumentację. Będzie to zarówno prezent jak i pamiątka. Trzymając się wątku fotografii, możemy również sprawić rodzicom i niemowlęciu foto-książkę, w której obok zdjęć zamieścimy także opisy i notatki, będące pierwszym pamiętnikiem.
Z mody nie wyjdzie także nigdy dawanie wszelkiej maści zabawek, jednakże i w tym przypadku narazić się możemy na niechcianą powtórkę.

Producenci artykułów dziecięcych mają tutaj wszakże pewną alternatywę, choć, co prawda nieco ekstrawagancką. Proponują bowiem mało praktyczne, ale za to estetyczne i wielce dekoracyjne rozwiązania, takie jak na przykład grzechotki, wykonane z ekskluzywnych materiałów, na przykład srebrne. Nie będzie ot zatem zwyczajna zabawka, ale awangardowe nawiązanie do tradycyjnych prezentów dla niemowląt. Podobnie rzecz się ma z misternie zdobionymi łyżeczkami, mającymi nawiązywać do pierwszych lat życia, aczkolwiek stanowiącymi nietuzinkowy element w domowej zastawie.

Przy okazji chrztu możemy także dać dziecku ponadczasowy upominek, taki jak na przykład medalik z wizerunkiem jego własnego patrona lub elegancko wykonany obrazek z aniołkiem lub świętym. Tego typu prezent podkreśli przede wszystkim podniosły charakter uroczystości oraz wzmocni jej religijny wydźwięk.

Nie musimy wszakże wcale stawiać na motywy bezpośrednio związane z symboliką chrztu. Możemy za to skupić się na elementach wystroju lub umeblowania dziecięcego pokoju. Warto przy tej okazji zapoznać się z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz przeznaczonych na bawialnię i z pewnością znajdziemy atrakcyjny, odpowiedni dla sielskiego i beztroskiego nastroju pokoju dziecinnego wesoły, kolorowy i uroczy dodatek.

Dodaj komentarz