Silikonowe części do dojarek – nowe technologie w tradycyjnym przemyśle

Silikonowe części do dojarek – nowe technologie w tradycyjnym przemyśle

Silikonowe części do dojarek i wszystkie inne nowe technologie wciąż zmieniają sposób, w jaki producenci mleka zarządzają i prowadzą swoje gospodarstwa. Dobrze jest obserwować zmiany na rynku mlecznym, aby zobaczyć, co nowego może pojawić się w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat. Uwaga wszystkich zainteresowanych przemysłem mleczarskim koncentruje się na szukaniu nowych rozwiązań, dzięki którym sektor będzie się rozwijał i dostarczał wysokojakościowych produktów.

Zrobotyzowane dojarki

Zrobotyzowane urządzenia udojowe będą nadal tematem zainteresowania całej branży mleczarskiej. W niedalekiej przyszłości firma Farming Dairy ma zamiar wprowadzić zautomatyzowane dojarki do dojarni karuzelowych. Liczba krów obsługiwanych w ciągu godziny będzie bardziej zgodna z wydajnością obserwowaną obecnie w tradycyjnych dojarniach. Długofalowym celem jest wprowadzenie tej technologii również do hal udojowych typu równoległego.

Silikonowe części do dojarek umożliwiają pełną automatyzację udoju

Technologia post-dippingu to zupełnie nowe możliwości w branży mleczarskiej. Dzięki zastosowaniu silikonowych części do dojarek można go przeprowadzać w pełnym zanurzeniu. Koncepcja zautomatyzowanego zanurzania wgłębnego jest już dostępna i systematycznie wdrażana. Ocenia się, że za pięć lat stanie się jeszcze bardziej powszechna. Obecnie ponad 5000 krów w Stanach Zjednoczonych jest w pełni automatycznie obsługiwanych dzięki tej nowoczesnej technologii. Dzięki temu zmniejsza się konieczny nakład pracy, poprawia się higiena wymion i jakość mleka.

Zautomatyzowana logistyka transportu krów

Kolejnym dużym obszarem wzrostu będzie w pełni zautomatyzowana logistyka transportu krów. Jest to obszar, z którego istnienia wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy. Istnieje technologia, która pozwala farmom mlecznym transportować krowy ze stajni do hali udojowej, a następnie powrót z dojarni w sposób całkowicie zautomatyzowany.

To fascynujące, móc zobaczyć ten system w akcji i zaobserwować, o ile spokojniejszy i mniej stresujący dla krów jest ten rodzaj transportu. Ogromną korzyścią wynikającą z wprowadzenia tego systemu są również oszczędności pracy.

Nowe trendy w branży mleczarskiej

W przeprowadzonej ankiecie, wszyscy użytkownicy zgodzili się, że technologia przyczyniła się do wzrostu przyjemności z pracy. Technologia w rolnictwie stale się rozwija. Producenci mleka znajdują praktyczne sposoby zarządzania tym bogactwem informacji, aby wdrażane technologie pomagały im unowocześniać techniki pracy.

Maszyny mleczarskie w ciągu ostatnich kilku dekad są nieustannie unowocześniane. Wprowadzane są kolejne rewolucyjne pomysły, który poprawiają życie producentów mleka. Dojarki wykorzystujące silikonowe części do dojarek umożliwiają one opłacalne i przyjemne pozyskiwanie mleka. Nie bez znaczenia jest pozytywny wpływ nowych technologii na jakość życia krów i zmniejszenie ich stresu.

Nowe i inteligentne rozwiązania do doju i konserwacji stosuje się w nowoczesnym sprzęcie mleczarskim w wielu dziedzinach:

Automatyzacja: Połączenie najnowszych technologii w celu stworzenia dojarek samochodowych. Dzięki temu uzyskuje się optymalną produktywność, jakość mleka i wydajność.

Pasteryzacja: Sprzęt do procesu pasteryzacji w celu obróbki cieplnej produktów. Celem jest likwidacja bakterii i zmniejszenia aktywności enzymatycznej.

Separatory do mleka: W zakładach przetwórstwa mleka zapewniają teksturę i doskonałą jakość produktów oraz podwyższoną wydajność mleka odtłuszczonego poprzez zapobieganie niepotrzebnemu napowietrzaniu.

Standaryzacja: Stosowana w celu zapewnienia, że ​​każdy konsument otrzymuje mleko o stałej zawartości tłuszczu i konsystencji. Dzięki niej uzyskuje się stabilną jakość produktów.

Testery mleka: Dopasowane dokładnie do potrzeb jakościowych przemysłu mleczarskiego i spożywczego. Dzięki nim mleko będzie mogło być testowana na obecność substancji toksycznych, zanieczyszczających i fałszujących wartości odżywcze w dojarniach.

Dodaj komentarz