Słomki papierowe – alternatywa dla plastiku

Słomki papierowe – alternatywa dla plastiku

Rozwój cywilizacyjny i technologiczny w XXI wieku zdecydowanie przyspieszył życie ludzi. Zwiększone tempo i rozwój gałęzi gospodarki związanej z produkcją przemysłową na masową skalę sprawiły, że obecnie zaśmiecanie i zanieczyszczanie planety przyrasta z zastraszającą prędkością. Jednym z najtrudniejszych przeciwników, jakiego ludzkość sobie wyhodowała jest plastik.

Walkę z plastikiem można zacząć nawet od niewielkich zmian

Walka z plastikiem nie jest prostym zadaniem, ponieważ większość produktów na sklepowych półkach właśnie w ten rodzaj sztucznego tworzywa jest pakowana. Próba przeciwdziałania w tej kwestii nie jest prostym zadaniem, ponieważ konsumenci przywykli do wygodnych opakowań jednorazowych, które zaraz po zużyciu produktu znajdującego się wewnątrz, wyrzucą. Proces zwalczania produkcji plastiku na masową skalę zaczyna się już od momentu uświadamiania potencjalnych klientów i próbie pokazania alternatywnych rozwiązań, które będą dużo przyjaźniejsze dla planety.

Jednym z popularniejszych tematów w walce z plastikiem jest rezygnacja z plastikowych słomek. Słomka jest to element dołączany często do napojów w knajpach, restauracjach barach szybkiej obsługi, a także chętnie wykorzystywany w domu do drinków. W Polsce zużywanych jest kilka milionów plastikowych słomek w ciągu całego roku. Słomek, które nigdy się nie rozłożą w ziemi, a będą zalegać na wysypiskach czy zbiornikach wodnych. Często zdarza się także, że zwierzęta żyjące w morzach czy oceanach połykają plastikowe słomki, co powoduje u nich śmierć. Próbę zmiany negatywnych nawyków i chęć przysłużenia się planecie można zacząć od małego kroku. Zastosowania alternatywnego rozwiązania dla słomek plastikowych, a mianowicie słomek papierowych.

Słomki papierowe alternatywą dla plastiku

Słomki papierowe mają tę właściwość, że są biodegradowalne, co oznacza, że materiały z których zostają wyprodukowane, całkowicie rozkładają się w ziemi. Poza tym słomki papierowe są całkowicie bezpieczne dla organizmu, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Podobnie jak słomki z plastiku są wytrzymałe, sprawdzą się zarówno w restauracjach, podczas imprez masowych, jak i znajdą zastosowanie do napojów przyrządzanych w domu. Na rynku występują w różnych kolorach i rozmiarach, co sprawia, że można dobrać je według własnych preferencji i gustu. Coraz więcej konsumentów decyduje się na zastąpienie klasycznych słomek takimi właśnie zamiennikami. Stosunek jakości do ceny w przypadku słomek papierowych również jest zachęcający, aby wybrać tę alternatywną wersję.

Dodaj komentarz