Stolik ogrodowy. Zaplanuj swój ogród

Stolik ogrodowy. Zaplanuj swój ogród

Stoliki ogrodowe są niezbędne w ogrodowym funkcjonowaniu. Stolik ogrodowy pozwoli Ci przyjąć gości i podjąć ich w elegancki i wygodny sposób.

Ogrodowy stół zastawiony pysznościami to coś, o czym marzymy zawsze wtedy, kiedy zawita do nas wiosna. Aby takie marzenia mogły się spełniać, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiedni stolik ogrodowy, który pomieści i wszystkich gości, i wszystkie smakołyki.

Stolik ogrodowy z drewna

Stolik ogrodowy może być wykonany z wielu różnych rodzajów materiałów. Twoją rolą jest dobranie takiego materiału, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim o trwałość i funkcjonalność.

Stolik ogrodowy zawsze jest dostępny w wersji drewnianej. To najpopularniejszy materiał, ponieważ odnosi się do klasyki. Drewno to materiał bardzo trwały, co nie znaczy, że nie należy o nie dbać. Potrzebna jest ochrona w postaci impregnacji i lakierowania, aby zabezpieczyć drewno i sprawić, że będzie służyło przez dłuższy czas. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu drewno będzie zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych. Dzięki zabezpieczeniu łatwiej jest też czyścić drewniane meble.

Sezonowa konserwacja drewna pozwala zadbać meble na tyle, że w doskonałej formie posłużą przez wiele, wiele lat.

Plastikowy stolik ogrodowy

Stolik ogrodowy z plastiku to kolejna wersja do wyboru. Od lat plastik znajduje się nieco dalej na liście najbardziej pożądanych produktów, jednak wciąż na tej liście widnieje. Dzisiejszy plastik jest dużo mocniejszy niż dawniej, jeszcze 20 lat temu. Poza tym meble produkowane z plastiku przybierają dzisiaj bardzo atrakcyjne i estetyczne formy i wzory. Jeśli chcesz wybrać coś, co jest tańsze, a jednocześnie może się dopasować do aranżacji Twojego ogrodu, jak najbardziej i taki stolik ogrodowy znajdziesz.

Stolik ogrodowy z rattanu

Rattan to naturalny materiał pochodzący z pędów tropikalnych palm, który w ostatnich latach święci triumfy na naszych tarasach, a nawet w salonach. Wygląda zjawiskowo, można go dopasować zarówno do stylu tradycyjnego, klasycznego, jak i do nowoczesnego. Istnieje pewien minus. Otóż rattan jest materiałem bardzo delikatnym, a więc i podatnym na działanie wilgoci. W takim przypadku używanie go na zewnątrz może spowodować jego odkształcenie.

Jeśli podobają Ci się rattanowe sploty, możesz postawić na nieco inne rozwiązanie – tworzywo pełniące podobną funkcję estetyczną. Technorattan to nienaturalny odpowiednik rattanu, który doskonale sprawdza się na zewnątrz. Jest odporny na czynniki zewnętrzne. Poza tym bardzo łatwo się go czyści.

Kupując stoliki ogrodowe z technorattanu, bez problemu dobierzesz do nich pozostałe meble. Dostępne są ławy, fotele, krzesła i inne elementy, które na pewno przydadzą się w planowaniu wyglądu całego tarasu lub tej części ogrodu, która odpowiada za wypoczynek.

Stoliki ogrodowe pomagają dobrze zorganizować czas w ogrodzie. Tak jak w salonie czy jadalni, także i tu jest to element konieczny do wygodnego spędzania czasu wolnego.

Dodaj komentarz