Wszystkie kobiety kochaja torebki

Wszystkie kobiety kochaja torebki

Kobieca torebka przez wielu panów postrzegana jest jako bezgraniczna otchłań, w której absolutnie niczego nie można znaleźć. Ku ich ogromnemu zaskoczeniu większość pań w kilka sekund potrafi zlokalizować w niej portfel, klucze czy chusteczki i to, co jeszcze bardziej zdumiewające, bez patrzenia! Wróćmy jednak do głównego bohatera całego zamieszania, czyli torebki.

Tajemnice damskiej torebki

Skóra naturalna, ekologiczna, rozmaite kolory, zatrzaski, zamki, paski, dodatkowe kieszenie oraz ozdobne elementy to nieodłączne atrybuty damskich torebek. Słowem, wybór jest ogromny. Czy jacyś panowie jeszcze są z nami? A powinni, bo każdy strateg dobrze wie, że podstawą jest poznanie wroga. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie moment, w którym będą zmuszeni odnaleźć coś ważnego w ich wnętrzu.

Kobiety wcale nie posiadają nadprzyrodzonych umiejętności, pozwalających im na błyskawiczne odszukanie znajdujących się w torebce rzeczy. Tajemnica tkwi w przemyślanym projekcie, który, w zależności od posiadanych preferencji, sprawia, że konkretny model jest praktyczny. Natomiast to, co widać na zewnątrz, jest wyrazem gustu i upodobań danej osoby.

Modne torebki na co dzień

Wiele pań z pewnością zgodzi się z twierdzeniem, że nie wszystkie torebki są idealne na każdą okazję. Na co dzień najlepiej sprawdzają się torebki średniej wielkości, zakładane na ramię. Są cenione za wygodę użytkowania i wygląd uwzględniający obowiązujące w modzie trendy, a ponadto bez problemu pomieszczą najważniejsze przedmioty, takie jak portfel, dokumenty, klucze, małą butelkę wody czy niewielką kosmetyczkę.

Wykonane są najczęściej ze skóry naturalnej lub ekologicznej, a czasem pokryte także zamszem lub sztruksem. Ze względów bezpieczeństwa warto wybrać model zapinany na zamek, jednak torebki zamykane na zatrzask cieszą się równie dużą popularnością. W ofercie sklepów najłatwiej odnaleźć stonowane wersje kolorystyczne, pochodzące z palety czerni, szarości i brązów, co ułatwia dopasowanie tego akcesorium do garderoby.

Duże rozmiary, większe możliwości

Niesłabnącą sławą mogą pochwalić się również torebki o dużych gabarytach, określane potocznie mianem worków. Pozwalają na przechowywanie nie tylko wspomnianych wcześniej przedmiotów, ale pomieszczą także książki, notatki czy inne ważne dokumenty. Kobiety aktywne mogą w nich również schować strój na siłownię czy ekwipunek niezbędny na basenie. Modny design, trwałe materiały ze skórą na czele i ogromna funkcjonalność to podstawowe zalety tego rodzaju torebek.

Torebki na specjalne okazje

Gdy codzienna pogoń z torebką na ramieniu nareszcie się zakończy, można pozwolić sobie na nieco rozrywki. Świetnym przepisem na relaks jest spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi w klimatycznej restauracji lub klubie. Na takie okazje najlepiej wybrać niewielki model na pasku lub kopertówkę. Ze względu na małe rozmiary umieszcza się w nich najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak dokumenty, klucze czy pieniądze.

Od torebek służących nam na co dzień odróżnia je przede wszystkim wygląd. Do ich produkcji również wykorzystuje się skórę, jednak często można spotkać modele lakierowane lub ozdobione kryształkami, brokatem czy cekinami. W tym przypadku nie bójmy się ozdobnych kokard czy motywów kwiatowych, które często dodają uroku całej stylizacji.

Ceny torebek

Wiele pań bardzo chętnie wybiera torebki sygnowane markami popularnych sieciowych sklepów odzieżowych, takich jak H&M, Reserved czy Stradivarius. Ich ceny najczęściej kształtują się w granicach 80-150 złotych. Droższe, ale niemal doskonałe pod względem jakościowym, są modele dostępne w sklepach specjalizujących się w galanterii skórzanej. Przykładowo na torebkę marki Kazar należy przygotować nawet 1000 złotych.

Jak się okazuje damska torebka nie jest taka straszna, jak ją malują. Różnorodne wzornictwo, inspirowane modnymi trendami pochodzącymi ze światowych wybiegów i rozmaite kolory w połączeniu z wysoką funkcjonalnością konkretnych modeli sprawiają, że kobiety często mogą się pochwalić całą kolekcją torebek. Bogactwo oferty może niekoniecznie ułatwia wybór, ale z pewnością daje szerokie pole do popisu.

Dodaj komentarz