Wypadek w Niemczech a polska pomoc drogowa

Wypadek w Niemczech a polska pomoc drogowa

Nieszczęścia chodzą po ludziach i chociaż bycie sprawcą czy ofiarą wypadku nigdy nie jest czymś dobrym, jest to zdarzenie podwójnie stresujące wtedy, kiedy ma miejsce za granicą. Po drogach naszych zachodnich sąsiadów porusza się bardzo wielu Polaków. Są to zarówno turyści, jak i osoby odwiedzające rodzinę czy przebywające tam w celach biznesowych. Kiedy dochodzi do nagłej stłuczki, kolizji czy awarii łatwo wpaść mogą w panikę i nie wiedzieć, do kogo zwrócić się po pomoc. W takim razie czy istnieje polska pomoc drogowa 24h Niemcy? Kiedy warto skorzystać z jej usług?

Holowanie samochodu z powrotem do Polski

W idealnym scenariuszu kolizja byłaby delikatna, a jakiekolwiek straty w jej wyniku – niewielkie. Niestety, nie zawsze tak będzie. W sporej ilości przypadków powypadkowe auto nie jest już w stanie kontynuować podróży i niezbędna jest laweta Niemcy Polska. Warto wiedzieć, że na niemieckiej autostradzie holowanie jest dozwolone tylko w przypadku awarii czy wypadku, kiedy to pojazd może zostać odholowany, ale jedynie do najbliższego zjazdu i przy pomocy profesjonalnej lawety. Nie musimy się jednak obawiać, że w wyniku takiego działania zbankrutujemy, a do tego jeszcze wcześniej będziemy musieli jakoś dogadać się z niemiecką firmą, co może być zwłaszcza trudne jeśli nie znamy języka niemieckiego. Polska pomoc drogowa działa na terenie niemal całych Niemczech, więc w większości przypadków będzie w stanie nam bardzo szybko i sprawnie pomóc.

Pomoc drogowa nie tylko holuje

Co istotne, auto pomoc Niemcy nie zajmuje się jedynie holowaniem, chociaż oczywiście jest to jedna z najczęściej zamawianych usług. Jeśli na trasie doznamy niewielkiej awarii lub mało groźnego wypadku, nie musimy od razu załamywać się na myśl, że konieczne będzie zamówienie lawety do mechanika i poniesienie dużych kosztów. Może okazać się, że pomoc drogowa będzie w stanie naprawić problem bezpośrednio na miejscu wypadku. Dotyczy to jednak tylko niewielkich awarii, takich jak na przykład przebite koło. Ponadto czasami możliwe jest także dostarczenie pojazdu zastępczego, który pozwoli na kontynuowanie podróży nawet wtedy, kiedy mimo wszystko nasze auto trzeba będzie odholować.

Dobrze jest wiedzieć, że polska auto pomoc Niemcy jest do naszej dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, często nawet w weekendy i święta. Korzystając z niej, a nie lokalnych niemieckich firm, oszczędzimy sobie dużo problemów z porozumieniem się, a do tego najprawdopodobniej zapłacimy znacznie mniej.

Artykuł powstał we współpracy z pomoc drogowa Niemcy Polska https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/.

Dodaj komentarz