Złość piękności szkodzi

Złość piękności szkodzi

Czy aby na pewno to tylko mit

Pewnie nie raz słyszeliście powiedzenie “złość piękności szkodzi“. Ale czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że nie jest to tylko zwykłe powiedzenie. Słowa złość piękności szkodzi mają w sobie wiele prawdy. Dosłowne rozumienie również ma sens i jest prawdziwe.

Negatywne emocje

Złość jest właśnie jednym z rodzajów negatywnych emocji. Nie wskazane jest podejmowanie decyzji pod wpływem emocji, niezależnie od tego czy są one pozytywne czy negatywne. Zastanówcie się ile razy decyzja podjęta pod wpływem impulsu, później okazałą się nie trafiona. Dlatego tak ważne jest dać sobie chwilę czasu na to aby ochłonąć i dopiero później podejmować decyzje. Jest to ważne także z tego względu, że złość bardzo łatwo w nas wywołać i uczucie to może zostać w nas wywołane nawet kilkanaście razy dziennie.

Złość piękności szkodzi

Negatywne emocje w tym złość negatywnie wpływa zarówno na naszą psychikę, zdrowie jak i wygląd. Czyli bezwzględnie można zgodzić się ze słowami, że złość piękności szkodzi, gdyż negatywnie oddziałuje na nasz organizm zarówno od środka jak i od zewnątrz. Po pierwsze negatywne emocje dopierają do mózgu, który stara się przed nimi obronić. Złość to dla naszego mózgu informacja, że musimy się obronić, a sposobem na to jest agresja. Z tej przyczyny właśnie na stan zagrożenia reagujemy agresją. Następnie sygnał jest wysyłany do naszego serca. Kidy jesteśmy zdenerwowani nasze serce zaczyna szybciej bić, mamy podwyższone ciśnienie, przyspieszony oddech. Jeśli bardzo często ponosi nas złość, w drastyczny sposób zwiększamy u siebie ryzyko wystąpienia zawału serca. To tylko najważniejsze z negatywnych skutków jakie wywołuje w naszym organizmie uczucie złości.

Wpływ na wygląd

Tak samo jak niekorzystnie wpływa na nasz organizm od środka, złość piękności szkodzi również od zewnątrz. Udowodniono medycznie, że ludziom, którym bardzo często towarzyszy uczucie złości szybciej pojawiają się zmarszczki. Ponadto, gdy wpadamy we wściekłość mocno zaciskamy zęby, przez co je znacząco osłabiamy. Z tego powodu mogą znacznie szybciej się psuć niż osobie, której tak często nie ponoszą negatywne emocje.

Jak zapanować nad złością

Nie zawsze możemy uniknąć negatywnych emocji. Warto jednak nauczyć się jak sobie z nimi radzić. Najprostszą metodą jest głębokie, spokojne i świadome oddychanie. Dla rozluźnienia warto także zacząć uprawiać jakiś sport.

Dodaj komentarz