Jak wybrać i założyć konto osobiste?

Jak wybrać i założyć konto osobiste?

W dobie współczesnej bankowości nie da się funkcjonować bez osobistego konta bankowego. Płatności internetowe oraz mobilne są nieodłączną częścią naszego życia. Na potwierdzenie możemy dać fakt, że statystyczny Polak wykonuje co najmniej jedną transakcję bezgotówkową dziennie. Dlatego wybór właściwego konta osobistego jest niezwykle ważny. Jak wybrać i założyć konto osobiste?

Konto osobiste – co to jest?

Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta każdy z nas. To właśnie na ten rachunek wpływa Twoja pensja, z niego wykonujesz wszelkie płatności i korzystasz na co dzień. Posiadając konto osobiste zyskujesz także dostęp do innych produktów bankowych. Na przykład kredytów gotówkowych, lokat lub rachunków oszczędnościowych. Zapewne większości z nas trudno jest sobie wyobrazić życie bez konta bankowego. I idącymi za nim korzyściami.

Jak wybrać konto bankowe? 

Rachunek osobisty przede wszystkim powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Czy prowadzenie konta osobistego może być darmowe? Tak i to niejeden bank oferuje założenie rachunku osobistego bez ukrytych zobowiązań. Najczęściej jednak, żeby konto było całkowicie darmowe banki decydują się na wprowadzenie kilku warunków, które należy spełnić. Całe szczęście są to proste wymogi, o których po czasie nawet zapomnimy. Najczęściej jest to wymóg wpływu o określonej wartości lub ilość wykonanych transakcji kartą (lub mobilnych) w ciągu miesiąca. 

Wraz z otworzeniem konta, zyskujesz kartę debetową. Dzięki niej możesz dokonywać płatności bezgotówkowych oraz wypłacać pieniądze z bankomatu. Co ważniejsze wydanie karty debetowej jest bezpłatne, chyba że chcemy mieć spersonalizowany wzór. Ta usługa jest dodatkowo płatna. 

Przy karcie zostając, wybierając konto bankowe zwróć uwagę, czy wypłaty z bankomatów są objęte prowizją. Niektóre banki naliczają opłatę za wypłacanie pieniędzy z obcych bankomatów. Wybierz więc bank, który nie nalicza prowizji lub taki, którego bankomaty masz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Nie wiesz, który bank wybrać? Zobacz ranking kont osobistych

Jak założyć konto osobiste? 

Konto osobiste możesz założyć na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim możesz udać się do placówki banku i założyć konto na miejscu. To dosyć szybka opcja, pod warunkiem, że nie będzie kolejki. Jeżeli wolisz nie wychodzić z domu, to konto bankowe możesz założyć także przez infolinię lub Internet. W przypadku tej ostatniej opcji wejdź na stronę wybranego banku i złóż wniosek o konto. Wszelkie formalności wymagające podpisu dostarczy Ci kurier.

Dodaj komentarz