Jakie buty wybrać dla chłopca?

Jakie buty wybrać dla chłopca?

Buty to podstawowy element ubioru. Buty dla dziecka powinny oczywiście być estetyczne i dobrze się prezentować, ale przede wszystkim powinny dbać o zdrowie stóp dziecka i ich prawidłowy rozwój. Dlatego wybierając buty dla dziecka uwagę zwrócić należy na kilka istotnych elementów.

Właściwy rozmiar butów

Wybierając buty dla chłopca, ale też dla dziewczynki, przede wszystkim właściwie należy dobrać ich rozmiar. Pamiętać trzeba, że stopy dziecka szybko rosną, dlatego ważne jest ich systematyczne mierzenie, najlepiej nawet co trzy miesiące. Jeśli zauważy się, że stopa dziecka urosła wówczas konieczny jest zakup nowych butów. W przeciwnym razie może to doprowadzić do deformacji stopy. Rozmiar stopy można oczywiście zmierzyć samodzielnie. Wystarczy wykonać dokładny obrys stopy.

Większy rozmiar obuwia

Kupując buty dla chłopca, na przykład na stronie https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Dla-chlopca-255.html, dobrym rozwiązaniem jest postawić na obuwie o nieco większym rozmiarze. Oczywiście nie mogą być zbyt duże. W takim przypadku po prostu zaczęłyby zsuwać się ze stóp. Najlepiej jeśli buty będą o 10 mm większe. To zapewni odpowiednią wygodę dziecku i komfort chodzenia.

Czubki butów

Wybierając obuwie dla chłopca szczególną uwagę zwrócić należy również na czubki butów. Powinny być one szerokie i wysokie. Dzięki temu dziecko będzie miało swobodę w poruszaniu palcami. Jeśli buty będą zbyt wąskie palce dziecka będą ściśnięte. To może doprowadzić niestety do ich deformacji. Jeśli chłopiec jest jeszcze mały to dobrze, aby buty miały zaokrąglone czubki. Wówczas dziecko nie będzie się potykało.

Elastyczna podeszwa i materiał wykonania

Buty dla chłopca powinny mieć podeszwę na tyle elastyczną, aby zginała się ona na linii stawów, które znajdują się między palcami a śródstopiem. Dla bezpieczeństwa podeszwa powinna być również antypoślizgowa. Nie można zapomnieć także o materiale, z którego obuwie zostało wykonane. Oczywiście powinien być to materiał wysokiej jakości. Poza tym musi być dostosowany do konkretnych warunków, w których buty będą użytkowane. Dobrym wyborem mogą być buty z naturalnej skóry. Taki materiał pochłania pot i pozwala butom oddychać.

Odpowiedni wybór obuwia dla małego chłopca jest niezwykle istotny. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w tym wieku stopy dziecka dopiero się kształtują. Dlatego wybór butów nie może być przypadkowy. Zły wybór może doprowadzić do deformacji stopy. Warto zatem wziąć pod uwagę powyższe wskazówki. Z pewnością pomogą one w doborze idealnych butów dla dziecka – wygodnych, komfortowych i bezpiecznych.

Dodaj komentarz