Gdzie można wyrzucić stare farby po remoncie?

Gdzie można wyrzucić stare farby po remoncie?

Podczas remontu często okazuje się, że kupiliśmy zbyt wiele niektórych materiałów. Bardzo często dotyczy to, chociażby farb, które niekiedy ciężko jest zużyć na jeden raz. Nawet jeśli kupimy małe wiaderko, do pomalowania niewielkiej powierzchni, to i tak w opakowaniu mogą zostać resztki produktu. Jeśli planujesz kolejny remont i wiesz, że nadmiar farby może Ci się przydać, to nie ma większego problemu. Co jednak zrobić z nadmiarem farb, gdy naprawdę ich już nie potrzebujemy i tylko zajmują one miejsce w szafie, garażu czy piwnicy? Zobacz jak pozbyć się starych farb w sposób ekologiczny oraz legalny.

Nadmiar farb możesz komuś oddać

Po remoncie zostało Ci spore wiaderko farby i żal Ci jest je wyrzucać? Po skończeniu remontu możesz zapytać kogoś z rodziny lub znajomych czy nie potrzebuje farby w danym odcieniu. Jeśli Ty najprawdopodobniej nie skorzystasz już z tego produktu, to lepiej jest go oddać niż odłożyć gdzieś w kąt czy kombinować, jak się go pozbyć. Jeśli nikt z Twoich znajomych nie potrzebuje farb, to możesz też wystawić ogłoszenie na portalach społecznościowych. Być może wśród obcych znajdzie się ktoś, kto potrzebuje akurat taki odcień farby do drobnego remontu.

Utylizacja starych farb – jak powinna wyglądać?

Masz farby, które nie nadają się już do użycia, ponieważ były źle przechowywane? W takiej sytuacji konieczna jest już odpowiednia utylizacja takiego odpadu. Zaschniętą farbę, która straciła już termin ważności, możesz oddać do najbliższego PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeśli jednak posiadasz o wiele więcej problematycznych odpadów poremontowych, to najlepszym rozwiązaniem będą kontenery na śmieci Warszawa. Wystarczy, że zamówisz kontener o odpowiedniej wielkości i wypełnisz go odpadami. Firma zajmie się utylizacją odpadów w legalny i bezpieczny dla środowiska sposób.

Do specjalnych kontenerów możesz wyrzucić nie tylko stare farby, ale także pape, materiały izolacyjne, panele czy też stare meble. Wszystkie te odpady są problematyczne, jeśli chodzi o ich utylizację, dlatego warto jest się pozbyć ich wszystkich, za jednym razem, wrzucając do kontenera. Nie będziesz musiał samodzielnie jechać do odpowiedniego punktu z odpadami, które zalegają w Twojej nieruchomości po remoncie. Jest to szybki i wygodny sposób na zrobienie porządków po remoncie lub budowie. Kontener na śmieci trafi w wyznaczone miejsce w ustalonym terminie. Po jego zapełnieniu nie musisz się już niczym martwić, ponieważ wywozem zajmą się profesjonaliści.

1 Comment

  1. moim zdaniem najważniejsze to korzystać z profesjonalnych firm, które nie wyrzucą odpadu do lasu. A takich nie brakuje, coroczne pożary składowisk śmieci mówią same za siebie. Dlatego przed zamówieniem kontenera lub big baga na odpady remontowe, warto najpierw sprawdzić czy firma faktycznie istnieje.

Dodaj komentarz