Jak bezpiecznie pozbyć się odpadów? Kontenery na gruz Warszawa

Jak bezpiecznie pozbyć się odpadów? Kontenery na gruz Warszawa

Każdy kto planuje remont powinien się najpierw zastanowić, co zrobi z powstałymi odpadami. Podczas remontów, budowy czy nawet oczyszczania piwnicy lub garażu, gromadzimy ogromne ilości śmieci. Warto wiedzieć, że odpady budowlane takie jak gruz czy wełna mineralna, powinny być odpowiednio zabezpieczone, a następnie zutylizowane. W tym celu nie należy korzystać z tradycyjnych koszy, dlatego warto przemyśleć inną opcję, taką jak kontenery na gruz Warszawa.

Jaki gruz mogę wyrzucić do kontenera?

Często wiele osób zastanawia się czy po zamówieniu kontenera musi sortować nazbierany gruz usuwając domieszki innych materiałów. Odpowiadamy! Jeśli klient wyraża taką chęć, jest to oczywiście możliwe, jednakże nie jest konieczne. Nie musisz tracić cennego czasu podczas remontu na sortowanie odpadów. Nie musisz się martwić, że jakieś odpady nie będą od ciebie odebrane. Co więcej, cena za wywóz czystego gruzu oraz odpadów zmieszanych jest taka sama, dlatego nic nie tracisz! Wśród czystego gruzu możemy wymienić: cegłę, beton oraz ceramikę. Natomiast gruz z domieszką innych materiałów budowlanych zostanie zakwalifikowany do odpadów mieszanych.

Jak zamówić kontener na gruz?

Jeśli jesteś zdecydowany na konkretną wielkość kontenera i nie masz co do tego żadnych wątpliwości, możesz skorzystać z formularza na stronie internetowej (np. citygruz.pl). Z drugiej zaś strony, jeśli nie wiesz, który kontener sprawdzi się najlepiej w przypadku twoich prac – zadzwoń. Dzięki temu, otrzymasz profesjonalną poradę, dotyczącą, nie tylko optymalnej wielkości kontenera, lecz także terminu odbioru odpadów. Co więcej, pracownicy oszacują koszt tej usługi. Nie wahaj się, wybierz idealne rozwiązanie dla siebie.

Czy rozmiar ma znaczenie? Kontenery na gruz Warszawa

Na samym początku zamawiania kontenera, warto oszacować jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. W ofercie firm zajmujących się wywozem gruzu, najczęściej możemy znaleźć kilka rozmiarów, co znacznie ułatwia znalezienie idealnego dla naszych potrzeb. W przypadku niewielkiego remontu, obejmującego jedno pomieszczenie, zazwyczaj najlepszym wyborem jest kontener o 2 metrach sześciennych. Przy średnich remontach, najczęściej polecanym jest kontener o 5 metrach sześciennych. Większe remonty, wiążą się z większą ilością odpadów, dlatego w tym przypadku warto zdecydować się na kontener o pojemności 7 metrów sześciennych. W przypadku odpadów zajmujących dużo miejsca (wełna mineralna, styropian), polecanym wyborem jest kontener o 15 metrach sześciennych. Nadal nie masz pewności, który z nich zamówić? Nie martw się, zadzwoń do firmy zajmującej się wywozem i poproś o poradę!

Dodaj komentarz