Jak udekorować weselny stół? Pomysły i inspiracje

Jak udekorować weselny stół? Pomysły i inspiracje

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, nic więc dziwnego, że chcielibyśmy, aby był on wyjątkowy – tak samo, jak wesele, które następuje zaraz po nim. Przygotowania do tego dnia obejmują bowiem nie tylko formalności, poszukiwania stroju i zapraszanie gości. Równie ważna jest dekoracja sali weselnej oraz nakrycie stołów, przy których zasiądą zaproszone osoby. Jak więc udekorować stół weselny, aby prezentował się wyjątkowo i sprzyjał rozmowom między weselnikami? Podpowiadamy.

Weselna zastawa

Jednym z podstawowych elementów stołu weselnego jest zastawa. Najczęściej można spotkać się z tą w kolorze białym, jednak nie jest to reguła. Klasyczna, biała zastawa wygląda elegancko, ale jeśli zależy Ci na czymś bardziej oryginalnym, to możesz postawić na kolorowe podtalerza. W ostatnim czasie bardzo modne stały się te w kolorze złota lub srebra. Talerze nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie, ważne jest to, aby każdy gość mógł bez problemu manewrować sztućcami podczas jedzenia.

Po prawej stronie zastawy należy ustawić kieliszki i szklanki na napoje. Z kolei sztućce układa się obok talerzy w takiej kolejności, w jakiej będą podawane dania. Sztućce mogą mieć kolor srebrny lub złoty, jeśli podtalerza również będą w tym odcieniu. Aby zastawa wyglądała bardziej elegancko i nawiązywała do stylu uroczystości, na talerzach można położyć eleganckie serwetki. Mogą się one również znaleźć obok zastawy np. pod sztućcami.

Dekoracje na stole weselnym

Dekoracja stołu może nadać charakter każdemu przyjęciu weselnemu. Główną rolę odgrywać będą kompozycje kwiatowe. Ich wygląd będzie zależał w dużej mierze od stylu przyjęcia weselnego. Kolor kwiatów najlepiej jest dopasować do koloru przewodniego całej uroczystości. Bardzo efektownie będą prezentować się kompozycje kwiatowe w kształcie kuli ułożone na wysokich wazonach. Na stole, przy którym zasiada para młoda, można ułożyć jedną, dużą kompozycję w niskiej misie. Kwiaty potrafią odmienić wygląd każdej sali weselnej, dlatego z ich pomocą możesz sprawić, że to miejsce będzie wyglądać bardziej przytulnie czy też elegancko.

Świece

Dobrym pomysłem będzie też ułożenie na stole weselnym świec. Po zmroku nadadzą one klimatu całej aranżacji. Możesz tworzyć z nich różnorodne kompozycje np. składające się ze świec o różnej wysokości. Takie ozdoby możesz postawić obok kompozycji kwiatowych na ozdobnej misie. To tania dekoracja stołu weselnego, która zawsze prezentuje się doskonale. Najlepiej będą wyglądać świece w kolorze białym lub kremowym, nie będą one „kłócić się” z resztą dekoracji.

Dodaj komentarz