8 miejsc do zwiedzania w Gran Canarii

8 miejsc do zwiedzania w Gran Canarii

Gran Canaria co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Nie ma się co dziwić, ponieważ zarówno przyroda, jak i atrakcje tej wyspy potrafią zauroczyć nie jedną osobę.

Poznaj aż 8 miejsc wartych zobaczenia na Gran Canarii:

1. Puerto de Mogan

Romantyczne miasteczko, które słynie głównie z białych domów, oraz jachtów, którymi można pokonywać kanał przepływający wzdłuż głównej ulicy. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć i bardziej od rozrywkowych kurortów i dyskotek cenią sobie ciszę i malownicze widoki.

2. Wydmy Maspalomas

Jedną z najbardziej znanych wizytówek Gran Canarii jest Rezerwat Wydm, który rozciąga się na powierzchni 418 ha. Znajdują się tam piaszczyste wzniesienia, które powstają z naniesionego piachu, których pochodzi z Afryki. Rezerwat wygląda trochę jak pustynia i jest raczej ubogi w roślinność, pełen jest za to wysokich wzniesień, a niektóre z nich mają aż 20 metrów wysokości.

3. Jardin Canario

Największy ogród botaniczny w całej Hiszpanii, który przyciąga turystów swoją roślinnością. Warto go odwiedzić i zobaczyć, choć część z atrakcji, które skrywa na powierzchni ponad 27 ha.

4. Las Palmas

Stolica Gran Canarii, która jest zupełnym przeciwieństwem Puerto de Mogan. Jest to jednocześnie największe miasto na całej wyspie, w którym nie brakuje kompleksów hotelowych takich jak np. Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa Meloneras www.lopesan.com i atrakcji turystycznych. Miasto podzielone jest na strefę historyczną oraz tą, turystyczną w której nie brakuje centrów handlowych i tętniącym życiem lokali. Warto się tam zatrzymać na weekend właśnie we wspomnianym wcześniej Lopesan Costa Meloneras Resort & Spa Meloneras  i poczuć klimat tego miejsca.

5. Roque Nublo

To skała, która mierzy 80 metrów i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli wyspy. To miejsce spodoba się miłośnikom niezwykłych widoków, których nie brakuje w tamtej okolicy.

6. Pico de las Nieves

Najwyższy szczyt Gran Canarii i obowiązkowy punkt każdego turysty, który chce podziwiać wyjątkowe obrazy z punktu widokowego.

7. Wąwóz Guayadeque

Jeden z cudów Gran Canarii i najbardziej zielony wąwóz na wyspie. Można tam podziwiać bogatą faunę, która jest pod ochroną i ciężko jest ją zobaczyć w innym miejscu na Ziemi.

8. Dolina Tysiąca Palm

Wioska, w której zachowało się tradycyjne budownictwo, a także toczy się tam powolny tryb życia. Z wioski można podziwiać przepiękne krajobrazy i właśnie dlatego warto zobaczyć to miejsce na żywo.

Dodaj komentarz