Czy korzystanie z diety pudełkowej jest ekologiczne?

Czy korzystanie z diety pudełkowej jest ekologiczne?

Coraz więcej osób podczas swoich codziennych wyborów zaczyna myśleć o nich w aspekcie ekologii. Staramy się nie pakować zakupów w plastikowe worki, częściej jeździmy do pracy rowerem lub robimy sobie spacer, a nawet zwracamy uwagę na to, w jaki sposób powstały produkty spożywcze, które wybieramy w sklepie. Troska o planetę to bardzo dobry odruch, który ma coraz więcej osób.

Dzięki temu możemy polepszyć swoje życie na Ziemi i spowolnimy niektóre procesy takie jak chociażby zmiany klimatu, które są mocno zauważalne na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Czy korzystanie z cateringu dietetycznego może być bardziej ekologiczne niż samodzielne przyrządzanie posiłków? Sprawdźmy.

Dieta pudełkowa w ekologicznych pojemnikach

Wiele osób kojarzy dietę pudełkową z plastikowymi pojemnikami, które nijak mają się do ekologii. W końcu plastik jest zmorą naszych czasów i rozkłada się przez bardzo długi czas, zaśmiecając tym samym naszą planetę. Na szczęście coraz więcej firm cateringowych bierze to pod uwagę i swoje dania serwuje klientom w biodegradowalnych pojemnikach wykonanych np. z trzciny cukrowej czy pulpy celulozowej. Możesz też zrezygnować z plastikowych sztućców, które są dołączane do opakowania lub zastąpić je ekologicznymi. Standardem jest też to, że pudełka dostarczane są w papierowych torbach lub kartonach, a nie w plastiku.

Ograniczasz poruszanie się autem

Korzystając z cateringu dietetycznego, możesz zrezygnować z częstych wizyt w supermarkecie, które wymagają przejechania kilku czy kilkunastu dodatkowych kilometrów samochodem. Nie każdy z nas mieszka blisko sklepu i aby zrobić zakupy musi na to poświęcić więcej czasu i paliwa. Ograniczając wizyty w supermarkecie, oszczędzasz naszej planecie szkodliwego CO2. Dieta pudełkowa Katowice jest rozwożona w taki sposób, aby przebyta przez dostawcę trasa była jak najkrótsza. Za jednym razem dostawca jest w stanie rozwieźć większość diet. Jest to zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż gdyby każda osoba korzystająca z cateringu w tym samym momencie wsiadła w swój samochód i ruszyła do sklepu po jedzenie na cały dzień.

Nie marnujesz jedzenia

Codziennie w całej Polsce marnuje się tony jedzenia, wyrzucają je supermarkety oraz wiele gospodarstw domowych. Każdemu nie raz zdarzyło się wyrzucić zepsuty chleb, wędlinę czy inne produkty, ponieważ leżały zbyt długo w kuchni. Korzystając z diety pudełkowej, ograniczasz zakupy w sklepie i korzystać praktycznie tylko z dań, które został Ci dostarczone. Porcje są obliczone w taki sposób, aby każdy był je w stanie zjeść. Co więcej, firma cateringowa planuje, ile produktów należy kupić do przygotowania określonej ilości pudełek, u nich także niewiele się marnuje.

Dodaj komentarz