Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?

Włosy są zazwyczaj pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę u drugiego człowieka. Ich kolor, długość i rodzaj. Zadbane włosy są lśniące i sprężyste. Zdecydowanie przyciągają uwagę. Każdy rodzaj włosów potrzebuje nieco innej pielęgnacji. Jednak są zasady, które aplikują się do wszystkich. Zobacz jak dbać o włosy. 

Mocne włosy a dieta

Mocne i zadbane włosy są efektem nie tylko odpowiednich kosmetyków ale także diety. Pielęgnacja zaczyna się od środka. Dieta powinna być urozmaicona, bogata w świeże warzywa i owoce. Te są źródłem wielu witamin i minerałów, które odpowiadają za wygląd zarówno włosów, jak i cery oraz ogólny stan zdrowia. Suche lub wypadające włosy mogą być oznaką wewnętrznych niedoborów i żaden kosmetyk tego nie zmieni. Warto pamiętać, że kosmetyki są tylko uzupełnieniem pielęgnacji, która powinna zacząć się od wewnątrz. 

Wybór szamponu

Wybór szamponu jest kwestią bardzo indywidualną. Niektóre składniki jednych uczulają, a u drugich nie ma żadnego problemu. Wybierając szampon kieruj się naturalnym składem. Im mniej konserwantów, sztucznych dodatków zapachowych i barwników tym lepiej. Naturalne szampony są delikatne zarówno dla włosów, jak i skóry głowy. Włosy wbrew powszechnej opinii wcale nie potrzebują silnie chemicznego czyszczenia. Ziołowe i owocowe wyciągi w zupełności wystarczają. Pamiętaj też, że włosów nie powinno się myć codziennie. Im częściej myjesz włosy, tym szybciej się one przetłuszczają. Dlaczego? Ponieważ codzienne mycie przesusza skórę głowy. Zostają wtedy zaburzone procesy wydzielania sebum. Skóra produkuje go więcej chcąc nawilżyć włosy, więc my automatycznie częściej je myjemy. Powstaje wtedy błędne koło mycia i przetłuszczania się włosów.

Używaj odżywki 

Bardzo ważnym etapem w pielęgnacji włosów jest używanie odżywki. Powinno się ją stosować przy każdym myciu głowy. Natomiast dodatkowo raz w tygodniu używaj maski, dobranej do swojego typu włosów. Odżywkę nakładaj na mokre włosy i pozostaw na kilka minut. Następnie spłucz ciepłą, ale nie gorąca wodą. Maskę trzyma się nieco dłużej – nawet do godziny. Dzięki odżywkom i maskom twoje włosy będą mocne i błyszczące. Dodatkowo odżywka nadaje włosom świeżego zapachu, który utrzymuje się nawet cały dzień. 

Unikaj stylizacji na gorąco 

Stylizacja na gorąco jest zdecydowanym przeciwnikiem zdrowych włosów. Częste prostowanie tylko wzmacnia puszenie się włosów oraz je wysusza. Tak samo gorący podmuch suszarki. Jeśli musisz suszyć włosy, to zawsze wybieraj zimny podmuch oraz nie ustawiaj jej na najmocniejszy wiatraczek. 

Dodaj komentarz