Korekta nosa kwasem hialuronowym – na czym polega? 

Korekta nosa kwasem hialuronowym – na czym polega? 

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są mało inwazyjne, za to przynoszą spektakularne efekty. Dlatego też stały się bardzo popularne i coraz chętniej po nie sięgamy. W dodatku są najlepszą alternatywą dla operacji plastycznych, które wiążą się z długą rekonwalescencją. Przykładem może być korekta nosa kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala na uzyskanie porównywalnych efektów, co ważne jest mało inwazyjnym rozwiązaniem. Na czym polega korekta nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym – na czym polega? 

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to popularna alternatywa dla operacji plastycznych. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać nowy i wymarzony kształt nosa, przy niewielkiej ingerencji. Kiedy stosuje się korektę nosa kwasem hialuronowym? Najczęściej w przypadku wyrównania grzbietu nosa, na którym występują garbki. Kwasem możemy wyrównać także zapadnięty nos, za krótki, asymetryczny, z opadającym czubkiem, a nawet go powiększyć. 

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Ma bardzo silnie zdolności wiązania wody. Jego jedna cząsteczka jest w stanie związać około 250 cząsteczek. Jednak do zabiegów estetycznych wykorzystuje się usieciowanych form kwasu hialuronowego, czyli takich, które mają mniejsze zdolności wiążące, za to bardziej modelujące. Kwas hialuronowy używa się do nadawania objętości policzkom, ustom, modelowania między innymi nosa, czy wypełniania zmarszczek. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednie miejsca. Dzięki wypełnieniu nadaje się im pożądany kształt. Zabieg modelujący najczęściej wykonuje się przy wykorzystaniu igły, może być w wersji ze znieczuleniem, lub bez. Efekty korekty nosa są widoczne od razu po skończeniu zabiegu. 

Kiedy zdecydować się na korektę nosa kwasem hialuronowym? 

Nie da się zaprzeczyć, że nos jest najbardziej rzucającą się w oczy częścią twarzy. Dla wielu osób jest też źródłem kompleksów. Jeśli jednak nie chcesz decydować się na operację plastyczną i długi okres rekonwalescencji, to najlepszą alternatywą będzie modelowanie nosa kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala na pozbycie się garbu lub innych nierówności. Można nim wyrównać asymetrię, a także zmniejszyć lub powiększyć nos. Korekta kwasem pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów, musimy tylko pamiętać, że mają one swoją datę przydatności. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg będziemy musieli wykonać ponownie. 

Dodaj komentarz