Wypadanie włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów u mężczyzn

Problem z wypadaniem włosów dotyczy coraz większej ilości mężczyzn. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – niezdrowy styl życia, stres, ciągły brak czasu. To wszystko sprawia, że w naszym organizmie zaczyna brakować witamin i minerałów, które są odpowiedzialne za zdrowe włosy.

Łysienie androgenowe – poważny problem nie tylko mężczyzn!

Odrębnym problemem będzie łysienie androgenowe(zwane męskim) – taki rodzaj wypadania włosów nie jest już tak bardzo podatny na suplementacje preparatami witaminowymi. Wbrew nazwie ten typ łysienie nie dotyczy tylko mężczyzn ale również kobiet. To właśnie kobiety mają z tym typem łysienia największy problem. Mężczyzn może ogolić głowę na przysłowiowe „Zero”. Żadna kobieta nie posunie się do takiego rozwiązania. Co więc robić w takim przypadku?

Wiele osób powie, że najlepszy będzie przeszczep włosów jednak to tylko pozornie najlepsze rozwiązanie. Przeszczep wcale nie rozwiązuje problem ponieważ po kilku miesiącach łysienie androgenowe daje o sobie znać po raz kolejny. Oczywiście można by takie kuracje przeprowadzać co jakiś czas jednak są one niezwykle drogie i mało kogo stać na taki wydatek raz do roku.

Jeśli nie przeszczep to co?

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które mają za zadanie poprawić działanie mieszków włosowych. Do najbardziej popularnych zaliczyć można Loxon, wadą tego środka jest jednak czas oczekiwania na efekty. Całkiem inaczej działa popularny w naszym kraju Profolan; suplement ten posiada unikalny skład i pierwsze efekty są widoczne po kilku tygodniach stosowania. Profolan jest bezpieczny i bardzo dobrze działa zarówno u mężczyzn jak i kobiet.
Dla porównania napiszę, że pełne efekty przy kuracji Loxonem możemy uzyskać po około 10-12 miesiącach stosowania! To bardzo długi czas, który dla wielu osób jest nie do zaakceptowania.

Pozostałe metody walki z łysieniem

Jeśli nie chcesz stosować suplementów i nie masz zamiaru wybrać się do specjalisty w celu ustalenia przyczyny takiego stanu rzeczy to możesz spróbować zmienić odrobinę swój styl życia. Zdrowe jedzenie, unikanie stresu i więcej czasu na regenerację – to wszystko może sprawić, że dostaniesz powolną lecz systematyczną poprawę kondycji włosów na głowie. Oczywiście wybór należy do ciebie, gdybym to ja miał decydować to bez wątpienia wybrałbym tabletki na łysienie Profolan. Naturalny skład i szybkie działanie to cechy, które sprawiają, że jest to bardzo pożądany preparat zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Nie powoduje skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny.

Dodaj komentarz