Zabieg podniesienia biustu – czy warto w niego inwestować?

Zabieg podniesienia biustu – czy warto w niego inwestować?

Naturalnie uzyskany kształt piersi często sprawia, że nie czujemy się w pełni zadowolone z naszego ciała. Upływ czasu, ciąża, a także utrata wagi – to jedne z wielu powodów, przez które biust może tracić swoją jędrność i dawny wygląd. Najskuteczniejszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest mastopeksja. Jest to chirurgiczne podniesienie piersi wykonywane przez specjalistę – www.klinikaotco.pl/oferta/podniesienie-biustu/

Zabieg podniesienia biustu – czy warto w niego inwestować?

Wiele kobiet decyduje się na taki zabieg w sytuacji, kiedy źle czują się w swoim ciele i chcą to po prostu zmienić. Mamy wtedy bowiem dwa wyjścia. Pierwszym jest zaakceptowanie swojego wyglądu. Drugim natomiast jest skorzystanie z pomocy chirurga, który sprawi, że znów poczujemy się doskonale bez względu na wiek czy doświadczenia związane z karmieniem piersią. Czym jest w ogóle mastopeksja? Na co trzeba się przygotować w związku z zabiegiem? Co możemy dzięki niemu uzyskać? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy zabieg podniesienia biustu jest dla Ciebie. 

Przebieg zabiegu podnoszenia biustu

Problem opadających piersi związany jest z nadmiarem skóry, który sprawia, że biust nie jest już tak wypełniony jak kiedyś. W związku z tym zadaniem chirurga podczas wykonywania zabiegu jest usunięcie wspomnianej “nadwyżki” skóry. Sprawia to, że piersi unoszą się ku górze. Podczas mastopeksji możliwe jest również poprawienie według gustu pacjentki wyglądu otoczki brodawki poprzez jej zredukowanie. W razie zasygnalizowania takiej chęci stosowane są także implanty. Stanowią one dodatkowe wypełnienie piersi wpływające na ich krągły kształt.

W każdym przypadku kluczową kwestię odgrywają potrzeby pacjentki, jej wyobrażenie o idealnym biuście oraz bezpieczeństwo. Niezwykle ważne jest bowiem, by skorzystać wyłącznie z usług zaufanego chirurga. Jedynie sprawdzony specjalista zadba o to, by zabieg nie wpłynął niekorzystnie na nasze zdrowie. 

Mastopeksja – korzyści zabiegu

Chirurgiczne podniesienie biustu to kilkugodzinny zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz trwającej przynajmniej dobę hospitalizacji. Między innymi z tego względu istotne jest poznanie wszelkich korzyści, które przynosi zabieg podniesienia piersi. Najważniejszą zaletą, którą oferuje mastopeksja, jest oczywiście poprawa własnego samopoczucia. Dzięki chirurgicznemu podniesieniu piersi zwiększa się nasza pewność siebie. Kobieta posiadająca jędrny biust czuje się zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Znikają wtedy także odbierające radość z życia kompleksy. Chociaż mastopeksja wiąże się ze sporą inwestycją rzędu kilkunastu tysięcy, to jednak korzyści płynące z takiego podniesienia piersi znacznie przewyższają poniesione koszty.

Dodaj komentarz