Zdrowie i sprawność seksualna mężczyzn

Zdrowie i sprawność seksualna mężczyzn

Wszyscy jesteśmy świadkami rewolucji, gdyż przy szybkim rozwoju świata, a przede  wszystkim takich dziedzin jak medycyna, czy rolnictwo coraz więcej osób ma szansę na długie życie po 50. Badania pokazują, że ludzie cieszący się dobrym zdrowiem i samopoczuciem w tym wieku interesują się życiem intymnym. Coraz więcej ludzi uważa, że seks jest potrzebny do poprawy jakości życia, a udany związek to klucz do poczucia szczęścia. Większość osób jest aktywnych seksualnie przynajmniej raz w tygodniu. Do niedawna mówiło się, że to menopauza u kobiet ma wpływ na jakość odbywającego się stosunku. Jednak z wiekiem to nie tylko menopauza ma wpływ na seksualność, ale także stan zdrowia ogólnego i psychicznego, jakość relacji z naszym partnerem oraz stan jego zdrowia, a nawet doświadczenie seksualne.     

Jak poprawić swoją sprawność seksualną?    

Najczęstsza przyczyna, która powoduje problem z odczuwaniem przyjemności podczas stosunku to problem, który dotyczy oprawie 50% mężczyzn i ujawnia się on po 45 roku życia to zaburzenia erekcji, które powstają wraz ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą podczas starzenia się naszego organizmu. Przyczyny impotencji mogą być różne i u osób młodych najczęściej są to zaburzenia psychiczne. Głównymi przyczynami są: stres, lęk przed ośmieszeniem, niepewność siebie. U osób starszych są to najczęściej problemy hormonalne lub zdrowotne. Dodatkowo osoby po 50 roku życia zaczynają się skarżyć na problemy z koncentracją oraz pamięcią, przez co są one zmęczone i mniej zadowolone z życia. Niedobór takich hormonów jak testosteron i DHEA, czyli dehydroepiandrosteronu przyczyniają się do spadku libido oraz powstania zaburzeń wywołania i utrzymania erekcji.  Leczenie tego typu objawów rozpoczyna się od zmiany stylu życia. Mężczyźni mający tego typu problemy powinni przestać palić, pić w dużej ilości alkohol oraz spać odpowiednią ilość godzin. Jeśli problem jednak leży po stronie hormonów mężczyźni powinni stosować preparaty zawierające DHEA. Jest to hormon produkowany w nadnerczach, który ulegając przemianą chemicznym zamienia się w testosteron. 

Niedobór testosteronu 

Padam – jest to zespół częściowego niedoboru androgenów u mężczyzn w starszym wieku. Natomiast u kobiet po 50 roku życia gwałtownie spada stężenie estradiolu, a zjawisko menopauzy ma charakter stokowy. Testosteron zaś u mężczyzn obniża się stopniowo. Podobne objawy stwierdzono u osób młodszych płci męskiej, gdzie ich poziom testosteronu obniża się w wyniku stresu. Do walki z problemami seksualnymi mogą nam się przydać środki na poprawę potencji https://viagra.edu.pl/

Dodaj komentarz