Dlaczego warto zdecydować się na wycinanie laserowe?

Dlaczego warto zdecydować się na wycinanie laserowe?

Prowadzisz firmę specjalizującą się w sprzedaży metalowych części? Z pewnością zależy ci na tym, aby były one wykonane precyzyjnie. Dlatego najwyższy czas, abyś poznał nowoczesne metody obróbki i skorzystał z cięć laserowych. Przeczytaj, na czym polega ta usługa i wykorzystaj ją w swojej działalności.

Na czym polega wycinanie laserowe?

Wycinanie laserowe to nowoczesna metoda obróbki, stosowana w wielu branżach. Cięcia laserem sprawdzają się bowiem w przypadku różnorodnych materiałów, od stali i aluminium po drewno. Znakowanie i cięcia blach to tylko dwie spośród wielu możliwości wykorzystania tej technologii.

Jeśli bierzesz pod uwagę obróbkę metalu, możesz wykorzystać wiązkę lasera, która zawdzięcza swoją precyzję energii o dużej mocy skoncentrowanej w małej przestrzeni. Pozwala ona na obróbkę i cięcia blach lub tworzyw sztucznych, hartowanie, spawanie, drążenie oraz wykonywanie dokładnych, estetycznych znaczników. W przeciwieństwie do tradycyjnej obróbki mechanicznej, wycinanie laserowe charakteryzuje się znacznie większą prędkością i precyzją. Pozwala zatem na automatyzację produkcji i zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa. Omawiana metoda zyskuje coraz większą popularność.

Czym charakteryzują się cięcia laserem?

Podczas wycinania laserowego wykorzystuje się:

  • moc samego strumienia laserowego,
  • głowicę tnącą, którą możemy wypozycjonować wedle potrzeb,
  • parametry głowicy, które pozwalają na osiągnięcie dużej prędkości podczas wykonywanych prac.

Wśród głównych zalet laserowego cięcia blach wymienia się nie tylko wspomnianą precyzję i szybkość, ale także wysoką jakość cięcia, pozwalającą na uzyskanie gładkich krawędzi. Co więcej, wykorzystanie lasera jest ekologicznym rozwiązaniem o bardzo ograniczonej emisyjności.

Wycinanie laserowe w firmie Gubad

Gubad to przedsiębiorstwo o potwierdzonej skuteczności, dysponujące nowoczesnymi wycinarkami laserowymi. Przedstawiciele firmy wykonają dla ciebie nawet skomplikowane cięcia — zlecenie zostanie zrealizowane szybko i precyzyjnie. Możesz skontaktować się z nimi niezależnie od tego, czy działasz samodzielnie, czy odpowiadasz za produkcję seryjną.

Wyszkoleni fachowcy, specjalistyczne zaplecze techniczne i lata doświadczenia pozwalają właścicielom firmy Gubad na świadczenie usług najwyższej jakości. Jeśli chcesz zapewnić wysoki poziom konkurencyjności rynkowej swojemu przedsiębiorstwu, skontaktuj się z nimi i podejmij skuteczne działania. Nie pozostawaj w tyle i ciesz się efektami wycinania laserowego już dziś.

Dodaj komentarz