Dieta okienkowa – na czym ona polega i czy ułatwia chudnięcie?

Dieta okienkowa – na czym ona polega i czy ułatwia chudnięcie?

Obecnie osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, mają do wyboru mnóstwo różnych diet. Jedne z nich są mniej, drugie bardziej skuteczne, a temat odchudzania wzbudza w niektórych sporo emocji. Na szczęście świadomość Polaków na temat diet oraz zdrowej utraty masy ciała ciągle wzrasta i obecnie wiemy, że posty czy głodówki nie są najlepszym rozwiązaniem na to, aby schudnąć.

Istnieje wiele dobrych diet, dzięki którym możemy zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Jedną z takich diet jest dieta okienkowa. Zobacz, na czym polega i czy rzeczywiście jest skuteczna.

Dieta okienkowa – na czym polega?

Dieta okienkowa znana też jako dieta 8-godzinna to model odżywiania, który stał się innowacyjną metodą, która ma być alternatywą dla diet redukcyjnych. Założeniem diety okienkowej jest to, że możemy jeść to, na co mamy ochotę, ale tylko w ciągu 8 godzin w ciągu dnia. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie chodzi o to, aby przez 8h jeść fast foody oraz jak najwięcej posiłków jak się da. Podczas okna żywieniowego, czyli w trakcie trwania 8h można jeść pełnowartościowe posiłki, które mają wiele witamin i minerałów. W momencie zamknięcia okna żywieniowego zostaje jeszcze 16h, podczas których można spożywać tylko wodę, kawę bez dodatków lub herbatę. Na przykład, jeśli zaczniesz jeść o 10, to ostatni posiłek możesz zjeść do godziny 18, a kolejny dopiero o 10 następnego dnia.

Jak dieta okienkowa wpływa na organizm?

Jak wiadomo, regularne jedzenie pozytywnie wpływa na metabolizm, dlatego dieta 8-godzinna może pomóc Ci wspomóc układ trawienny i przyśpieszyć proces odchudzania. Dzięki regularnemu jedzeniu możesz też oczyścić organizm, dzięki czemu poczujesz się lżej i będziesz mieć więcej energii. Podczas diety okienkowej nie musisz dokładnie liczyć kalorii jednak posiłki, które spożywasz, powinny mieć ich rozsądną ilość. Nie musisz się jednak ograniczać tylko do kilku konkretnych grup produktów. To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał Twój jadłospis. Warto jednak komponować posiłki w taki sposób, aby znalazły się w nich produkty pełnoziarniste, ryby, chude mięso, orzechy i warzywa.

Działanie diety okienkowej

Porady o odchudzaniu i diecie okienkowej wśród zalet tego sposobu odżywiania wymieniają uregulowanie metabolizmu oraz oczyszczenie ciała. Jest to zdecydowanie lepszy sposób na chudnięcie niż głodówka czy post. Jeśli będziesz trzymać się systemu 8/16, to bez dużych wyrzeczeń możesz stracić zbędne kilogramy i cieszyć się lekkością.

1 Comment

  1. Dieta 8-godzinna ma byc skutecznym sposobem na szybkie i bezproblemowe odchudzanie. Nie wymaga ona liczenia kalorii, przestrzegania restrykcyjnych zasad przygotowywania posilkow oraz rezygnacji z ulubionych potraw. Brzmi zachecajaco, ale dieta osmiogodzinna nie jest jednak dieta bez wyrzeczen. Na czym polega i jak dziala?

Dodaj komentarz