Co koniecznie musi znaleźć się w damskiej kosmetyczce

Co koniecznie musi znaleźć się w damskiej kosmetyczce

Krem do twarzy

Krem do twarzy jest niezbędnym elementem potrzebnym do codziennej pielęgnacji. Niezależnie od tego czy na naszej twarzy codziennie pojawia się make up czy też nie, odpowiednio dopasowanego do cery kremu musimy użyć codziennie. Dzięki temu nasza cera będzie odpowiednio nawilżona, zregenerowana i odżywiona. To także konieczna ochrona skóry twarzy przed wysuszającym działaniem podkładów.

Podkład

Niezależnie od tego czy stawiamy na lekki czy dość wyrazisty makijaż, koniecznie w damskiej kosmetyczce musi znaleźć się podkład. Z jego pomocą wyrównamy koloryt cery, zakryjemy wszelkie przebarwienia i niedoskonałości. Nasza buzia będzie promienna, pełna blasku i idealnie gładka. Żaden makijaż nie obejdzie się bez podkładu. Pamiętajmy aby zawsze dostosować go do naszego wieku, a co za tym idzie potrzeb naszej skóry, a także rodzaju cery. Idealnie dobrany podkład to także odpowiedni kolor, który idealnie pasuje do naszej karnacji. Dla pań, które chcą wyrównać koloryt swojej cery, a nie chcą na co dzień stosować podkładów polecamy kremy BB lub CC. Mają one właściwości podkładu, kremu nawilżającego i korektora, a do tego są od niego znacznie lżejsze.

Zarówno jeśli sięgamy po podkład czy krem BB lub CC warto, zwłaszcza latem, wybierać te dodatkowo zawierające filtr UV.

Tusz do rzęs

Nic tak nie podkreśla naszego spojrzenia jak pięknie wytuszowane i podkreślone rzęsy. Dlatego tusz do rzęs perfumesco.pl  powinien koniecznie znaleźć się w damskiej kosmetyczce. Przy wyborze musimy kierować się zarówno długością naszych rzęs, jak i ich grubością oraz gęstością. W ten sposób idealnie dopasujemy szczoteczkę, którą wydobędzie z naszych rzęs całe piękno.

Błyszczyk/ Pomadka

O ile kolor na ustach nie jest koniecznością, o tyle zadbane, miękkie i nawilżone usta już tak. Oczywiście można połączyć obie te rzeczy. Zwłaszcza zimą, kiedy temperatura na dworze sięga znacznie poniżej zera. Do tego częste zmiany temperatury, kiedy wychodzimy z zamkniętych pomieszczeń na mróz (i odwrotnie) nasze usta narażone są na pękanie, pierzchnięcie i przesuszenie. Dobrze więc zawsze mieć w swojej kosmetyczce pomadkę ochronną, błyszczyk bądź krem do ust.

Produkty oczyszczające

Poza produktami do makijażu warto mieć w swojej kosmetyczce także coś do oczyszczenia naszej cery. Odpowiedni demakijaż i oczyszczenie cery jest koniecznością, której nie możemy pomijać. Nawet jeśli przez cały dzień nie mieliśmy na twarzy grama makijażu, wieczorem, przed pójściem spać również musimy zadbać o odpowiednie oczyszczenie. Tak samo dzieje się o poranku.

Dodaj komentarz